1 2 3 4 5 6 7 8

kafa dağıtmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İnsanın kendisini üzen ,stres yaratan, canını sıkan,mutsuz eden olaylardan ya da kişilerden uzaklaşmak amacıyla başvurduğu rahatlama yöntemlerini ifade eden bir deyimdir.

  Bu yöntemler tatile çıkmak, şiir yazmak, spor yapmak, herhangi bir hobiye yönelmek şeklinde olabilir.

  Benim tercihim genelde balık tutmak, şiir yazmak ve kendimi doğaya bırakmaktır.

  Kafa dağıtmak için temel kural kesinlikle olumsuzluğu(stres,üzüntü,mutsuzluk) meydana getiren olay,kişi ya da ortamlardan uzaklaşmaktır.

   
 2. insanın bir seyden,bir olaydan,bir kişiden, kısacası yaşama dair canımızı sıkan,bizi bunaltan,boğan,nefes alamaz durumuna getiren,sinirlendiren,asabileşmemize neden olan durumdan geçici bir süreliğine uzaklaşmak,sorun olan durumu unutmak,dikkatimizi yoğunluğumuzu başka bir alanda toplama işidir.Bu eylemi yapma işi de kişiden kişiye göre değişir.Kimisi kafa dağıtmak için spor yapar,kitap okur,yürüyüş yapar,müzik dinler,resim yapar,dağa tırmanır,fotoğraf çeker,temizlik yapar alışveriş yapar...Kimiside kafa dağıtmak için içkiye vurur kendini..(bunu çok tavsiye etmem sonu çünkü her zaman hos olmayabilir)..Bunları sıralamakla bitmez.Çünkü her insanın kafa dağıtma şekli farklıdır.

   
 3. Argoda Dehşetli bir şekilde birini dövmek.kafasını gözünü dağıtmak.

   
 4. sıkıntılarını unutmak amacıyla her insanın kendine göre yöntemleri kullanarak giriştiği bir eylemdir.

   
 5. çoğu zaman kafa dinlemekle eş anlamlı kullanılan ; kişiyi yoran,strese sokan, mutsuz eden işlerden,koşullardan ve ortamlardan uzak kalınması anlamları taşıyan ve türkçemize yerleşen bir deyimdir...

   
 6. bu günlerde en çok duyulan şey.

  sürekli aynı şeyleri yapmak, aynı haberleri izlemek, vaka sayısı ile test sayısını karşılaştırmak. bunlar yetmiyor gibi ölüm sayısı şükür artmıyor demek. hep bunları günlük yapmanın sıkıcı bir havası var. bu sıkıcı havadan kurtulmak adına yeni bir şeyler keşfedip, kafayı dağıtmak gerekiyor.

   
 7. şiddet içerikli bir eylemdir

   
 8. arka arkaya

  aşkın nur yengi

  asya

  yeşim salkım

  levent yüksel

  sezen aksu

  sertab erener'in

  hit parçalarını açınca

  yaşadığım duygu durumu.

   
 9. şartlarımız o kadar kısıtlı ki yapamıyoruz. kendimizce geliştirdiğimiz yöntemler de bir işe yaramıyor. küçük şeylerden mutlu olunabilir lafı daha ne kadar daraltılabilir bu ülkede bilmiyorum..

   
 10. sözlükte yazmak. yazmak keyifli. güzel şeyler yazmak daha güzel.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam