Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

izmir'de ev kiralarının yüzde 25 zamlanması

paylaş araştır

1. spoiler

cuma günü yaşanan depremden sonra ev sahiplerinin kira fiyatlarını yüzde 25 oranında arttırmaları durumu.

Depremden hasar almadan çıkan ve çoğu yeni binalardaki dairelerin kiralık fiyatları yüzde 25-30 oranında zamlandı. Aynı zamlar satılık evlere de yansımış haliyle.

22 ekimde 2.100 liradan ilana çıkılan bir ev, depremden sonra fiyatı 2650 liraya çekilmiş. pes gerçekten .

2. her deprem sonrası yaşanan üzücü durum.

ne zaman bir şey olsa, illerimizden birinde, hemen fırsatçılar hortluyor. ev fiyatları artıyor, nakliye fiyatları artıyor. bu zamanda mağdur olan insanlara destek olacağımıza daha fazla darbe üstüne darbe vurmaya çalışıyoruz.

3. yine fırsatçıların iş başında olduğunu gösteren durum

ya vicdanınızda o enkazın altında mı kaldı yoksa, insanlar zor durumdayken yardımcı olacağınıza onları soymaya çalışıyorsunuz resmen

söyleyeceğim çok şey var ama neyse

4. kötülük yapmak için örgütlenmede ya da örgüt kurmada turşu kurmaktan daha hızlı davranıldığını gösteren durum . Bazıları ise internet üzerinden sahte kiralık daire ilanları açarak internet üzerinden kapora toplamaya başlamış ve aslında olmayan daireleri evleri hasarlanan ve açıkta kalan insanlara kiralamaya kalkışmış . Sonra da her işin altında bir çapanoğlu arayana paranoyak deyin oldu mu ?

5. ah ah bir kerede şaşırtın be insanoğlu çıkarınız olmadan vicdan ile bir şey yapmayı deneyin kaybetmezsiniz.

bakarken insanı utandıran durum.

6. iktisat kuralıdır; arz talebi karşılamıyorsa fiyat artar. Bu her yerde böyledir; ürün az alıcı gırla, fiyatlar her yerde uçar.

Ev sahipleri "yüksek fiyat veren var napim ben de yüksek fiyata veriyorum." diyor. Ev sahipleri fırsatçı ise, ev sahibine yüksek fiyat öneren ne oluyor?

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.