1 2 3 4 5 6 7 8

kendini bir şey zannetme

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kibirin tavan yapması durumudur. 3 kuruşluk beyniyle herkesten üstün olduğunu zanneden, herkesi idare edebileceğini zanneden, kendince kurnaz geçinen tiplerdir.bazı sözlük yazarlarımızda da maalesef mevcuttur.

   
 2. "kendini hiçbir şey zannetmek"ten daha tercih edilebilir, kendini bilmek, kendinin farkında olmak ve kendine güvenmek kavramlarına daha yakın olan, ölçüsünde olması gereken..

   
 3. Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir sözünden epeyce uzak olan insandır.çünkü haliyle herşeyi bilir/bildiğini zanneder. o bu kafayla yaşayadursun, kendi haline bırakılması en uygun olan kişidir.

   
  (Bkz: kızım sana diyorum gelinim sen anla)
 4. ukalalığın görgüsüzlüğün kendini bilmezliğin, fasulyegiller sülalesinden geldiğinin dışa vurumudur, ne denli komik olduğunun, küçük düştüğünün farkında olmamadır

   
 5. herkes bişeydir kimisi kötü bişeydir kimisi iyi bişeydir ama ne olursa olsun hiçbişey olmaktan iyidir..

   
 6. kendini çok şey zannetmekten daha tercih edilesi durumdur .

   
 7. Genellikle genç kizlarin eli yuzu biraz düzgün oldugunda ergenlik caglarinda hissettikleri durumları hem cinslerinin ve erkeklerin tarif ettikleri cumledir.ilerki yaslarda egoyla baskalasim gecirir

   
 8. Özellikle maddi durum ve statü ile doğru orantılı durumdur.

  Parası olan Her hakka sahiptir

  Statüsü olan için açılmayacak kapı yoktur.

  Egosu mu şişkinlik yapmıştır aklım kıttır çözemedim ben bir türlü

   
 9. egosu tavan yapmış, o olmazsa sanki dünya dönmeyecek gibi bir davranış içerisinde olan insanların içerisinde bulunduğu durum. halbuki onlarsız da dünya dönüyor, bunun farkına bir varsalar, dünya daha çekilir ve güzel olacak.

   
 10. Bazı kisilerin sandığı şey oldugunu düşündüğüm durumdur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.