1 2 3 4 5 6 7 8

insan neden evlenir?

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cevabı bilen yamacıma gelsin.

   
 2. ezelden ebede dişi ve erkek varlığının temel amacı üremektir.

  insan olmak bu fiile farlı olarak fantazi katmasındandır ki

  bunu insan olarak gerçekleştiren pek fazla kişi de yoktur.

  üremek tüm türler için en tabii faaliyet iken

  insan yavrusunun acizliği sebebiyle evlilik müessesesi ile yavrunun gelişimi koruma altına alınmıştır.

  bu bakımdan evlilik, soyun korunması amacıyla işlerliği aktive edilmiş bir kurumdur.

  çokta anlam yüklememeli, bence.

   
 3. Hayatı mutlu bir şekilde inşa ederek

   
 4. fazla romantik bir yaklaşım

   
 5. Bir yuva kurmak hayatı paylaşmak kadar güzel birşey yok ki evlilik bunun üzerine kurulmalıhuzur,mutluluk ve sadakat olmalı

   
 6. -meli, -malı eki alan her beklenti, beklenilmemeyi ögretiyor insana, neye en hazırlıklıysan tam ordan imtihan olup, tüm hazırlığına rağmen hazırlıksız yakalanıyorsun.

   
 7. Başlık sahibi evliliği üreme temeline oturtmuş ancak günümüzde evlat sahibi olamayan, tüp bebek merkezlerinde çocuk sahibi olmak için tedavi üstüne tedavi gören, tedaviler başarısız olunca da iki kişilik bir aile olarak yoluna devam eden pek çok evli çift olduğundan bihaber maalesef. İnsan neden evlenire nasıl bir cevap bekleniliyor, ikna edici birşeyler mi duyulmak isteniyor, yoksa illa da evlenmek için bir sebep yok demeye mi getiriliyor, bilmiyorum. Bu konuda herkes farklı düşünebilir ancak şahsi görüşüm doğru zamanda, doğru kişi ile gerçekleştirildiğinde dünyanın en güzel duygusudur. Evlilik, Bir iken iki olmaktır; ömür boyu elini tutacağın kişi ile yanyana, kolkola aynı yolda yürümektir; arkandan desteğe geleceğini ve seni tutacağını bilerek korkmadan düşebilmektir; yok yetişememiş ve düşülmüşse de ilk elini tutup yine ayağa kaldıracak olanın eşin olduğunu bilmektir. Evlilik her akıl ve beden sağlığı yerinde olan insanın, doğru kişi ile gerçekleştirmesini dilediğim çok güzel bir birliktelik şeklidir. Çevredeki olumsuz örneklere odaklanıp, sanki her evlilik kötü ve hüsranla sonuçlanıyormuş gibi yersiz genellemeler yapmak evliliğe haksızlıktır, Yaşayarak deneyimlemek en doğrusudur.

   
 8. düzen olsun diye evlenir.

   
 9. İnsan neden evlenir bilmem ama bence karşı cinsi seviyorsa, anlaşabiliyorsa, kısacası kendisine hayat arkadaşı olabileceğine inanıyorsa o zaman evlenirse eğer isabet olur diye düşünüyorum...

   
 10. Eylemin yapılacağı ülkeye göre değişir, o ülke Türkiye ise artık sevdiğinden dolayı olma ihtimali daha düşük,

  Evlilik Daha çok;

  -üstsoyun sağladığı konfor ortamını muhafaza etme (temizlik ve yemek gibi hizmet sektörünü ilgilendiren işleri bedavaya getirmek)

  -Yaşı gelmek, çevrede yalnız benzerlerin azalması

  -Çevre baskısı, dönemsel furyalara kapılma

  -Eş adayına olan ilgiden ari bir biçimde çocuk sahibi olma

  -İş arayan kişilerin boşandığı halde iş aramayacak nafaka, evlilikten sonra edinilen ortak mallar ile bir miktar güvence sağlayacak olması.

  -Yalnızlığa tahammül edememe, hedefsizlik, can sıkıntısı, yapacak bir sosyal etkinlik, çevre, uğraş bulamama.

  -İflas edecek şirketi kurtarma gayesi, evlilik falancanın oğlu/kızı ile yapılırsa şirket kurtulacaktır.

  -Tayin olunarak yaşanmak istenen şehire ulaşma gayesi

  -Varlıklı biriyle Evlenilmesi halinde ulaşılabilecek toplumsal tabaka...

  İllaki sevdiği ile evlenen vardır, ama gerçek aşkı bulmak hala zor ve bu saydığım sebepler günümüz koşullarında daha geçerli, böyle düşündüğüm için affediniz...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam