1 2 3 4 5 6 7 8

İlkokul öğretmenim

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bugünlere gelmemde en büyük katkısı olan, okuma-yazmanın yanında şefkati, iyiliği, paylaşmayı, bilginin yanında bilge olmayı öğreten, keşke şimdi tekrar görebilme imkanım olsa dediğim, elleri öpülesi kişi.

   
 2. görsem belki hatırlamadığım ama sevdiğim öğretmenimdir.

   
 3. bana hep anne gibi yaklaşan kadındı

  çok efendi akıllı birisisin ama hiç ders çalışmayı sevmiyorsun derdi.. ve ben hiç sevmedim öğretmenim, sevemedim ders çalışmayı.. bu da benim kusurum olsun ne yapalım

   
 4. kenar bir mahallede seksenli yılların sonunda, tatil olmanın ihtimali bile olmadığı elli santimetre kalınlığında yağan kara bata çıka gittiğimiz sobalı sınıfımızın sobasına ara sıra kömür atan, üzerinde simitlerimizi ısıtan, son derste tüm yavrularının paltosunu ve şapkasını giydirip boyunlarına da boyun atkısını bağlayıp evlerine uğurlayan, evde derslerimizi yapıp yapmadığımızı televizyonun içinden gördüğünü söyleyip de bizi inandıran, gözle görebildiğim bir melek.

   
 5. o kadar çok değişti ki şanssızlığıma... ama ilk ilkokul öğretmenim tavrıyla, öğretmeye olan aşkıyla ve hayata yaklaşımıyla hayatım boyunca idolüm oldu. hayatımızın ilk aile dışı deneyimi olarak rolleri çok önemli. öyle bir şeylere dokunuyorlar ki hayatlarımızda işlerini layıkıyla yapan, elleri öpülesi ve hakları ödenmez insanlar ile birleştiğinde mucizeler yaratabilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.