1 2 3 4 5 6 7 8

ideal evlenme yaşı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şahsi kanaatim; 25'ten küçük 35'ten büyük olmayan yaş aralığıdır.

   
 2. Geçimini temin edecek işi bulduğu andaki yaştır. Bu yaş aralığı çok farklılıklar gösterebilir.

   
 3. kişiye göre değişen yaştır. hatta bölgeden bölgeye göre eğitim seviyesine göre de değişir.

  mesela üniversite okuyan bir bayan 25 yaşına kadar zor evlilik yapar ama okumadıysa bu yaşlara gelince evde kalmış derler.

   
 4. Evlenilebilecek; Kız yada erkek bulunduğunda içinde olunan yaştır.

   
 5. kişinin kendisini evliliğe hem psikolojik, hemde fizyolojik olarak hazır hissettiği yaştır. çiftlerin gereken olgunluğa erişmesi evliliğin devam etmesi için çok önemlidir.35'in geçilmemesinde fayda var tabi.

   
 6. şahsi kanaatim erkeklerde en fazla 25, hanımlarda 23 olması gereken yaşdır. özellikle hassasiyeti olan insanlar için bu sınırları aşmak; buhranla geçirilmiş bir gençlik anlamına gelebilir.

   
 7. "Zihnen ve bedenen" evlilik kurumunun sorumluluklarını hakkıyla yerine getirebilmek için 25 (+-1) olduğunu düşündüğüm yaş aralığıdır. Zira bunun azı tecrübesizlik, çoğu ise bıkkınlık gibi nedenlerden doğacak sorunlar getirebiliyor.

   
 8. genelde kişinin yetiştiği ve yaşadığı çevreye ortama göre şekillenir.. bazılarına 20 yaşında evlenmek marifet gibi gelirken bazılarının hayattan ve evlilikten beklentileri ile idealleri evliliği daha farklı bir yere koyabilir.. şahsi görüşüm insanlarda evlilik ehliyetinin aranması ve her şeyden önce insanlık için hayırlı evlat yetiştiremeyecek modellerin önce eğitilmesi.. ayrıca dipnot olarak maddi durum ile evlilik yaşının ters orantılı olduğunu, evlilik süresinin ise doğru orantılı olduğunu ekleyelim..

   
 9. Çağdaş yaşama ayak uyduran gençlerin her geçen gün evlilikle ilgili planların ertelenmesıyle bırlıkte kızların karıyere kendını vurması ,erkeklerinde bu nedenle evlenemesı dıye tespit de bulundugu sorunsaldakı yas sınırı her gecen gün artarak artmaktadır. Ben ıdeal olanına 27 dıyorum ama okul bitsın işe gir, azcık gezeyim dedin mi al sana 30 rakamı duvarına gelirsiniz. Gerçek ise bu gençlerin 35 e kadar artık zor o kararı aldıkları.Allah yardımcımız olsun .

   
 10. Bence ruhen evliliğe hazır olduğu yaştır..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.