Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

İ Phone 6 kullanan asgari ücretli

paylaş araştır

1. Karizmatik olduğunu sanan ama komik duruma düştüğünü bilmeyen insan tipidir.Gösterişi severler.İçmek için ayranları yokken faytonla bir yerlere giderler.

2. Kapitalist sistemin once bir ''ihtiyaç'' yarat sonra bu beliren 'ihtiyaci ' pazarla ve sat mantiginin ne guzel isledigini gosteren ornektir.

Mesela adamlar 'zizibo'diye bir sey icad etseler sonra medya kanallariyla bunun ne kadar onemli ve insanlar icin gerekli oldugunu ballandira ballandira anlatsalar hemen toplumsal uyum geregi yavas yavas herkesin evinde ya da elinde bir 'zizibo' goruruz.

Zizibo tutarsa hemen daha yenisini pazarlayip eskiyi cope atmamizin mesajını verirler.

Bizde de zizibonun en iyisine sahip olma yarisi baslar.

Zizibo o kadar onemli hale gelir ki asgari ucretli kardesim hemen zizibo krizine girip hem evde hem araclarda hem de elde kullanilan bir ziziboya sahip olmak ister.

Not:zizibo gercekten cok onemli ve ilerde seri uretime gececek yeni bir teknoloji simdiden soliyim.

ben yurt disindan bx50 modelini getirttim bile

3. hükmetme yetkisine sahip olduğu gelir ve gider ilişkilerinde istediği gibi at koşturma özgürlüğüne malik olan kişidir. isterse karayiplerde devremülk taksidine bile girer, bize ne.

4. Asgari ücretten daha yüksek maaş aldığı halde söz konusu telefonu almaya cesaret edemeyen adamın kendini avutma biçimidir.

5. fazla özgür takılan bireydir.

6. Birisinin hediyesini kullanıyor olabilir.

7. Teknoloji ve marka tercihini o yönde kullanan ,düşük ücretle çalışan insan .

Çalışmış ,çabalamış ,parasını biriktirmiş ya da taksitle almıştır.

Bu marka telefona ,12.sınif olup stajdan aldıği ,300- 400 lirayı biriktirerek, sahip olan öğrenci var.

Tamamen tercih meselesi .hakir görmek olmazlamak mantıksız.

8. büyük ihtimal bekar ve ailesi ile yaşayan asgari ücretlinin yapacağı davranıştır. sonuç olarak aile geçindiren biri kolay kolay bu telefona yaklaşmaz.

9. yaşayamadığı hayatı en iyi şekilde izlemek için pahalı araç kullanan insandır.paylaşılanları görmek , seyretmek kimi zaman yorum yapmak sanki o hayatın içindeymiş gibi bir ilizyona sebep olabilir.sistem kendisine en çok isyan etmesi gerekenleri, hem mutlu azınlığı seyrettirerek hem de onun gereçlerini satın aldırarak çarkın içine alır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.