1 2 3 4 5 6 7 8

hobi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kişinin kendi yaptığı işi dışında, kafa dağıtmak, dinlenmek, eğlenmek amacı ile yapılan iştir. resim yapmak, maketçilik, fotoğrafçılık, oymacılık, pul koleksiyonu, bahçe işlerini örnek verebiliriz..

   
 2. boş zamanlarda kişinin yapmaktan hoşlandığı eylem.

   
 3.  
  (Bkz: Elişi yaparak rehabilite olmak)
 4. jole markası ve ülker tarafından üretilmiş çikolata.

   
 5. genel olarak hep pahalı bir eylem olarak algılanıyor. bizler evden çıkıp işlerimize gidip bunlar dışında da ev işleri ile ilgilenmenin ötesine geçemiyormuşuz gibi sanki. gerçi pek çoğumuzun öyle olduğunu ettiği birkaç laftan bile anlamak mümkün. kendisini her ne kadar bir hobisel eylem olarak görmesem de kitap okumak mesela. kitabın dışında yazı yazmak ve yazı gereçlerine zaman ayırıp bütçe oluşturmak. farklı konularda araştırmalar yapmak, yayınlar takip etmek izlemek. el işi ve emek isteyen ürünler-parçalar üzerinden çalışmak yine hobi mesaisidir. en çok sevdiğim kısımlarından biri de kültür sanattır ki ona da ket vurmuş durumdayız maalesef.

   
 6. Her ne kadar pandemi sürecinde kaybolmuş olan ilham perim yüzünden eskisi kadar ağırlık veremesem de son yaptığım çalışmayı şuan profil resmi olarak sergiliyorum. Yaklaşık iki yıldır ahşap, kütük ya da jüt ipten oluşturduğum taban üzerine kompozisyon oluşturarak taş boyama yapıyorum. Hediye etmediğim eş, dost, akraba kalmadı gibi çünkü üretken olduğum dönemde çok fazla ürün ortaya çıkarabiliyordum. Sevdiğiniz birine kendi el emeğiniz bir ürün hediye etmek çok mutluluk verici. O yüzden Hobi sahibi olmak öyle güzel bir şey ki, Kesinlikle terapiye ihtiyaç kalmıyor çünkü hobi yaparken süper bir rahatlama, kafa boşaltma oluyor, iş ya da her ne varsa kafanızı kurcalayan hepsi uğraşı süresince uçup gidiyor. En kısa zamanda ilham perim ve üretkenlik dürtüm tekrar beni bulursa, hobime geri dönebilmeyi umut ediyorum.

   
 7. ülker'in bir çikolatasının adıdır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.