1 2 3 4 5 6 7 8

Hıyar gibi ortada kalmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. genellikle kendini zeki sanan, ama aklı eksik bazı boş beleş narsistlerin düştükleri meşum-acı-şizofrenik durumdur. halbuki, şu da bilinmesi gereken bir gerçekliktir ki: El elden üstündür ve akıl akıldan üstündür. Herkes haddini bilsin diye atalarımız boşuna dememişler, demek ki atalarımızın bir bildikleri var, dediğim husustur.

   
 2. kendini türk entelektüeli zannedenlerin ciddi bir kısmını tanımlayan efsane başlık.

  yetmez ama evetçiler,açılımcılar vs. fularlarını,kemik gözlüklerini takıp ortalıkta üç beş süslü sözle ahkam kesiyorlardı,şimdi nerdeler? aslında hıyar gibi ortadalar da,yoklar işte.

   
 3. colonel ne derse saygım vardır, ancak o dedikleri benim katıldığım hususlar değildir. 2010 referandumunda hayır vermiş birisi olarak vicdanım rahattır, dediğim husustur.

   
 4. reyizin yazdığım entry'i üzerine alındığını gördüğüm vasat başlık.

  hıyar gibi ortada kalmak başlığı ile reyizin nickini görünce birden aklıma gelen çakma aydınların vakti zamanındaki cehalet kokan "yetmez ama evetçiliğini" yazmak istedim ve fakat her zamanki gibi reyize hafiften bir dokundurma gereği hissederek aydın yazmak yerine entelektüel yazmayı daha uygun gördüm çünkü hey adamım reyize gönderme yapmadan nasıl bu lanet olası başlığa yazabilirdim ki ha? yoo dostum yoo,reyizin bulunduğu bir başlıkta reyize gönderme yapmadan entry girmeyi yüce rabbim bana göstermesin.

   
 5. Davutoglu, gül gibi siyasilerin durumu. Hıyarlara güvenip bir ise kalkışırsan hıyar gibi ortada kalirsin.

   
 6. Dımdızlak ortada kalmak şeklinde de kullanılan tabir.

   
 7. colonel adamsın, dediğim başlıktır.

   
 8. her şeyden uzak, gözümde hayal edince yüzümde gülücük oluşturmuş durum..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam