1 2 3 4 5 6 7 8

her şeyi abartan insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İnsanın ömrünü yiyen insandır.Hiçbir şeyi tadında bırakmaz. Sever abartır,

  ayrılır abartır,

  kazık yer abartır,

  kazık atar abartır,

  yemek yapar abartır,

  iyilik yapar abartır vs vs.

  Bu insanların ilk cümlelerinin çeyreğinden sonrasını dinlemem.

   
 2. sanat yapan insandır.

   
  (Bkz: mübalağa)
 3. Konuşmayı seven insandır.

  İki cümlede anlatılacağı bir kamyon lafla anlatır.

   
 4. anlatımda ölçüyü kaçırıp,komik duruma düşen insandır.

   
 5. öncelikle güvenilirliği yerlerde olan ve her sözünde abartı bulunması sebebiyle kimselerin içine sine sine güvenemeyeceği insandır. çok laf yalansız olmaz sözünden de hareketle böyle insanların anlattıkları her durumda kendi kurgularından da eserler vardır ve gerçek olmayan çok fazla olayı da gerçekmiş gibi paylaşmaktan çekinmezler maalesef.

   
 6. Uç noktalarda yaşayan insandır, iyiyse kendisi en iyisini yapmıştır, kötüyse de karşısındaki en kötüsünü yapmıştır. Bu kişiler için ya minumum ya da maksimum vardır yani 1 ile 10 arasında bir değerlendirme yapılacaksa sonuç ya 1'dir ya da 10'dur. Aradaki değerler önemsizdir.

  Başlarına gelen olayları çevresindeki kişilere anlatırken bire bin katarak aktarırlar, bu sırada olayı fazlasıyla dramatize etmeye de bayılırlar. Her konuda ve davranışta Aşırıya kaçmak en karakteristik özellikleridir, doz ayarlaması yapamazlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam