1 2 3 4 5 6 7 8

hayvanları öldürme ile ilgili kanun tasarısı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yeni hazırlanan kanun taslağına göre sahipli ya da sahipsiz hayvanlara işkence eden ve öldürenlere 4,5 yıl; nesli tükenmekte olan hayvanları öldürenlere de 7 yıla kadar hapis cezası verilmesi düşünülen tasarıdır.

  umarım en ağırından cezalar verilir. iyi hal vs vs indirimler yapılmaz.

   
 2. Tecavüzcü imamlara bile verilmeyen ceza. Hep akp nin ters kolpalari

   
 3. uygulanması halinde ben dahil birçok kişiyi memnun edecek düzenlemelerdir.

   
 4. Kabul edilmesini umdugum tasari.

  Dilerim cocuk ve kadin tacizcileri icin de daha agir cezalar gelir. Zira kadin cinayetleri ve taciz olaylarindan gecilmiyor haberler. Cezalar daha caydirici ve agir olursa bu tür olaylar azalir diye dusunuyorum.

   
 5. verilecek cezaların caydırıcı olacağı ümidini taşıdığım tasarı.

   
 6. geç kalınmış kanun tasarısı.

  yine buna şükür, zararın neresinden dönsen kar demişler. hiç değilse hayvanlara eziyet etmek isteyen kişiler on kere düşünür. vahşetleri bir nevi azalır belki.

  belki diyorum; çünkü verilen cezaların gerçek anlamda uygulandığını düşünmüyorum. cezalarımız caydırıcı değil, uygulamalar caydırıcı değil. yok iyi hal yok kravat takmış yok şunu yapmış. sırala sırala bitmez bu bahaneler. yeter ki karşıdaki caniye ceza vermeyelim, bir de madalya takalım.

  eğer doğru düzgün bir ceza sistemimiz olsa, kadın cinayetleri, kadın şiddeti, tecavüz gibi caniliklerin önüne biraz olsun geçilmiş olurdu. çünkü şuanda bile bir kadına zarar veriliyor olabilir.

   
 7. Simurganka yı koruma kanunu

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.