1 2 3 4 5 6 7 8

havuz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yaz ayının vazgeçilmezi denizin yerine asla tutamayan atlamanın eğlenceli olduğu su dolu çukurdur.

   
 2. bir takım medya grubuna verilen ad. aynı türden haber yapar, ülkeyi güllük gülistanlık anlatır, biraz övgü methiye, arkasından anadoludan biraz görüntü sevimli bir amca, çalışkan ağzı dualı bir çifti vs. sonra yine güzel şeyler ekonomik büyüme vs. tutmayan hava durumu ve kapanıştan oluşan haberler yapan bir grup medyaya isnad edilen ad.

   
 3. İş adamlarının devletten aldığı ihaleler karşılığında %10 para vererek kurulduğu iddia edilen havuzla yaşatılan medya grubudur.

   
 4. yüzme veya süs amaclı kullanılan içi su ile doldurulan çukurdur.

   
 5. yaz aylarında en favor serinleme yeri olarak seçilen içi su dolu büyük çukura verilen ad. hele ki aqua parklarda bolca bulunur ve bolca eğlence için ideal mekanlardandır.

   
 6. problemleri de olan kelimedir.havuz problemleri ilkokulda başımın belasıydı. bir türlü anlayamazdım.üstte açık 2 musluk,boş havuzu bilmem kaç saatte dolduruyor,havuzun dibinde 3.musluk oda dolu havuzu bilmem kaç saatte boşaltıyor vs vs.ne gıcık problemlerdi.öğretmenim böyle bir problemi çözmem için beni tahtaya çıkarmıştı.bön bön tahtaya bakıyor,tebeşir oynatamıyordum.beş dakika sessizliğin ardından gelen okkalı bir tokat sesi,uzun yıllar havuz problemlerine karşı bende korku oluşturmuştu.bazen tatilde havuza girerken tahtadaki o problem ve tokat aklıma gelir.-bu başlıkta geldiği gibi-

   
 7. müzmin muhalefet liderinin iftiralarının hep mahkemeden dönmesiyle oluşan tazminat ödemelerinin karşılanması amacıyla milletvekilleri tarafından oluşturulan havuz.

  iftira atma, bizi de zora sokma demek kimsenin aklına gelmiyor. varsa havuz yoksa. bir milyoncu SMS cinin bu havuza karşı tavrı merak konusu.

   
 8. zamane firavunu erk sahiplerinin, bazı iş adamlarına, ihale vermeme tehdidiyle veya rtükten yazılan rekor cezalar tehdidiyle veya mallarının güdümlü yargı sayesinde tarumar edilmesi tehdidiyle medya sektörüne yatırım yapması istenmiştir. bazı iş adamları istemeyerek, bazıları haşmetlümüzün bir gülüşüne canımız feda havasında sektöre yatırım yapmıştır.sektöre yatırım yapanlar için, satın alınacak kanalların eski sahiplerini yıldırma politikaları uygulanarak veya devlet bankalarından sıfır faizli sınırsız krediler verilerek teşvikler sağlanmıştır. son örneği doğan medyadır.demiören grubu devlet bankasından aldığı krediyle doğan medyaya adeta çökmüştür.

  atv grubu, show grubu, star grubu, kanald grubu derken fox ve bir iki marjinal kanal hariç tüm medya zapturapt altına alınarak oluşturulan medyanın adıdır.trtyi hiç katmıyorum o paralel evrenden yayın yapıyor zaten

  havuzun görevi tabiki alenen ve gizliden akepe propagandası yapmaktır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.