1 2 3 4 5 6 7 8

hastane kokusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kapalı ortamda çokda yeterli olmayan havalandırma koşulları nedeniyle ilaç,yemek,temizlik malzemesi,tuvalet kokularının harman olup üzerine hastane kolonyası limon kolonyasının aroma kattığı insanın üstüne yapışmış hissi veren sıcak bayıltıcı hasta edebilecek ağır kokudur.

   
 2. Havasizlik, insanlarin kendi kokusu , ilaclar ve tibbi arac gereclerin kokusu ve ortamlari dezenfekte etmek için kullanılan malzeme kokulariyla biikte olusan nahos kokudur.bazi insanlari asiri rahatsiz eder.

   
 3. bin bir türlü ilaç kokusunun birbirine karışmasıyla ortaya çıkan, havalandırmanın yeterli olmadığı, üst üste yatan hastaların duş alamamaları nedeniyle oluşan dayanılması zor olan kokudur.

   
 4. hastane korkusunu hatırlatan kokudur,acının kokusu gibi gelir bilinçaltına.

   
 5. hastanede bulunan serumlardan yayılan b vitamini kokusunun neden olduğu kokudur.bir benzin kokusu değildir ama.

   
 6. esasında hastane kokusu diye tabir edilen ancak incelemeler sonucunda kokunun sebebinin hastanenin acil ve bakım ünitelerinde yoğun olarak kullanılan serumların içindeki b vitamini kokusudur.

   
 7. alışık olmadığımız için girdiğimizde otomatikmen hasta moduna girdiğimiz sanki sürekli iğne kokusu gibi gelen ortam.

   
 8. Hastane oda ve koridorlarındaki koku aslında serumlarda bulunan B vitamini kokusudur.

   
 9. Hastanede çalışanların -ne kokusu koku moku yok- diye duyarsızlaştıgı koku. Var işte var, flasterin bile kokusundan bile burnu düşer insanın.

   
 10. kötü bir koku gibi gelir ama birinin yarasıdır,birinin acısı hüznü saklı olan kokudur. hiç sevmem onun için hastanelerden uzak durmayı tercih ederim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.