Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

hakkari'de 11 yaşındaki kıza tecavüz edenlerin serbest kalması

paylaş araştır

1. başlık daha çok akılda kalsın, daha nasıl iğrenç şerefiz evlatlarının varlığı görünsün diye böyle açmak istedim.

11 yaşındaki kıza tecavüz edildiği delillerle belgelenen 3 aşağılık yaratığın 8 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılması olayı. gazetenin iddiasına göre zanlıların avukatı ise akp il başkanı.

can kız, canım yavrucak ise intihar ederek yaşamına son veriyor.

neresinden tutsak, nereye kime sövsem bilemedim.

bu kadar aşağılık olmak zorunda mı insanoğlu.

2. 11 yaşında intihar ?

3. Söyleyecek bir çok kelime var hatta küfür etmeyen biri olarak şuan küfür edesim bile var ama ne küfür nede kelimeler 11 yaşındaki kız çocuğunu geri getirecek. Adalet ne zaman kelimeden ibaret olmayacak diye sorguluyorum böyle haberleri okuyunca.

Küçük bir yavrucaktan ne istediniz insan düşündükce delirecek gibi oluyor.

Allah bunu yapanları iki dünyada cehennemi yaşatsın.

4. Dilimizde tüy biten "adalet" kelimesinin yokolduğunu gösteren haberlerden biri.

Bu kadar acımasız bir olayda 8 ay gibi bir ceza verilmesi ayrı bir yara, serbest kalmaları ayrı yara ve birilerinin bu olayı örtbas etmeye çalışması ayrı yara.

5. çocuk öldükten sonra....artık gerçek adelet ilahi adelette tecelli edecek :/

6. şimdi bunları vuracaklar ve hapis yatacaklar..

sonra niye vurdunuz..

adaleti sen vermezsen bir yerden adalet sağlanır

7. kimse değinmemiş ama köyün olayı örtbas etmeye çalışması asıl tartışılması gereken konu , geçmiş zamanlarda yozgat ta da yaşandı ve yine köy olayı örtbas etmeye çalıştı . bu olaylar örtbas edilmeye çalışıldıkça devamı gelecek , ve de bizim bilmediğimiz ne kadar örtbas edilen olay var , kimse bilmiyor ?

Sorular ;

-köy bu olayı neden örtbas etmek istiyor ?

-köyü bu olayı örtbas etmeye iten sebepler nelerdir ?

-köy halkının değerleri nelerdir ?

8. köy halkı ve köy anlaşıyışı nerede kaldı abi sence

var mı yada

şu esra eroldaki olay aklıma geliyor orada köy..

nedeni çok basit de yazmayacam :S

9. Eylemi yapanlar kuzenleri bu daha vahim bir durum.

Aynı olay Ağrı ilimizde de olmuştu ve öz amcasıydı faaili

Supporters,yazdıklarına katılıyorum sebebi bu işte örtbas edilmesinin

Çünkü köy halkı zaten birbiriyle akraba ve akraba evlilikleri vs bol miktarda

Çoğu birbirine kan bağı ve akrabalık bağı ile bağlı zaten.

Sosyolojik yönden bakarsanız anlatsınız sebebini zaten.

10. Ağrıda ki;güzel gözlü leyla,yı hatırlarsınız.Öz amca ya öz amcası çıktı

Bu olayıda aynı gerekçelerle örtbas etmeye kalkmışlardı Müge de çözüldü olay.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.