1 2 3 4 5 6 7 8

Hachiko

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 9 yıl boyunca aynı saatte, aynı yerde hayattaki en iyi ve tek arkdaşı olan sahibini bekleyen ve sahibinin öldüğünü bilmeyerek 9 yıl boyunca her gün çıkagelmesini bekleyen tokyo'lu köpek.

  Hikayesi hüzünlüdür.

  Başrolde richard gere'in oynadığı oldukça dokunaklı, yanlış hatırlamıyorsam 2009 yapımı filmdir.

  Hayvan sevmeyenlere ve çocuklara mutlaka izletilmelidir.

   
 2. gerçek bir olaydır. hafızam beni yanıltmıyorsa 1930'ların japonya'sında yaşanmıştır. 1980'lerde aynı adla japonya'da filmi yapılmıştır. richard gere'ninki uyarlaması olur. buna rağmen başarıldır. filmin japon versiyonu biraz daha uzundur. çakmasını izlediğim, orijinalini henüz izlemediğim o biçim filmdir.

  ayrıca müthiş tasarımlı katlanır bisiklet markasıdır.

   
 3. Hayvanlar dünyasında da aynı insanlarda olduğu gibi ne hikayeler vardır kim bilir. Ancak konuşamadıkları, yazamadıkları ve ilgilenenleri, takip edenleri olmadığı için o hikayeler çoğunlukla yitip gidiyor, fark edilenler de böyle uzun yıllar boyunca dilden dile dolanıp, hayranlıkla karşılanıyor. Alaskadaki togo da çok meşhur bir köpekti.

   
 4. Irkı Japon Akita'sıdır. soyu ayı cinsine dayandığı için kendisi hayvan gibi kocamandır. Japonya'da avcılık yapmak balık tutmak için kullanılmış vaktinde. Efendim nerden mi biliyorum? Vardı benim de bir japon akita köpeğim. Kendisi beyaz tüyleriyle kocaman patileriyle bana hep Avatar Aang'teki YEPYEP'i hatırlatıyordu. vefalıdır bu cinsler, sahibini kendisi seçer. 'aldım artık sahibiyim' deseniz bile kaçar sizden. Çünkü Benim köpeğim de kendisi beni sahipliğe seçmişti. Kaçıp kaçıp yanıma gelmişti.

  Her neyse filmi duygusaldır çünkü bu hayvanoğlu hayvanlar da duygusal köpeklerdir:) Bir daha köpeğim olsa yine akitağ olsun isterdim.

   
 5. 9 sene boyunca bekledi demek eksik bir ifade olmuş.

  Ölene kadar bekledi denmesi gerekiyor.

  Ölmeseymiş beklemeye devam edecekmiş.

  Mezarları sahibiyle yan yanaymış.

  Bu arada Japonya'daki metro sistemi 1927 yılında açılmış ve Asya'daki ilk metro sistemiymiş.

  Metroda önemli bir buluşma noktasıymış Hachiko'nun beklediği nokta.

   
 6. bu isimle alakalı mıdır bilmem ama haçiko derneği diye dernek olduğunu öğrendim: hayvanları çaresizlik ve ilgisizlikten koruma derneği.

   
 7. Kendimi izleyebilecek kadar güçlü hissetmediğim film. Bir de gerçek hikaye oluşu. Her neyse bazı filmler çok dokunuyor, hala izleyebilmek için hazır değilim sanırım.

   
 8. tavsiye ederim izlenir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam