1 2 3 4 5 6 7 8

günlük tutmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yazılı anlatım becerimizin gelişmesi, kendimizle iletişim kurabilme, kendimizle hesaplaşabilme, yaşamımızı dışarıdan bir gözle değerlendirebilme, hayallarimizi ve başarmak istediklerimizi kağıda dökerek hedef belirleme, duygularımız hakkında farkındalık sağlayarak bu şekilde duygusal zekamızı geliştirebilme imkanı sunan ayrıca hayatımızdaki güzel gelişmeleri okuyarak özgüvenimizin artmasını, olumsuzluklardan da ders çıkarmamızı, günlük hayattaki stresten kurtulmamızı sağlayan; yaşadığımız olayların ve anıların her gün bir deftere yazılması eylemidir.

   
 2. Öğretmenlerin tavsiyesi ile başlamış ama bir süre sonra da, yaz yaz bitmiyor, okula gittim eve geldim, arkadaşıma şunu dedim o bana bunu dedi derken, hep ayni şeyleri yazmanın etkisiyle son bulan eylem.

   
 3. Özveri işidir.

  İnsanın kendiyle kaldığı nadir anlardandır.dostun olur o defter ve kalem.

  Bütün duygu ve düşünceleri akıtırken mısralara anlarsınki aynı anda kendini deşarj etmdktesin. Hatanı görmekte sevincini paylaşmakta ve anılarını ölümsüzleştirmektesin.

  Bir zamanlar uzunca yıllar tuttum. Artık az ve öz zamanlarımı paylaşıyorum. Çok dolu olduğumda...

   
 4. Günü gününe olmasa da, sık sık yaşananların kaleme alınması eylemi. Tabi istikratlı bir günükçü iseniz günlükler çabucak folabiliyor. 5.den sonrasını saklamak ise bildiğin çile.

  Kıyıpta atılamıyorda. Çare mi?

  Elbette kodlama.

  123456789101112131415161718....

   
 5. alzaimer olanlara tavsiye edeceğim durumdur

   
  (Bkz: 50 ilk öpücük)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.