1 2 3 4 5 6 7 8

göz rengi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. insanların karakteristik özelliğini belli eden görme organıdır. (araştırmalara göre)

  özellikle kadınlar lens vasıtasıyla asıl olan rengi değiştirme çabasındalar. hiç bir zaman anlayamadım. allah (cc) sana o rengi layık görmüş vermiş ne diye değiştirmeye çalışırsın. bırak seni sevecek kişi gerçek fiziki özelliğini sevsin..

  gözler kalbin aynası derler, rengi ile bir alakası var mı bilmiyorum. şimdi kendi gözlerini göremiyoruz ki lensi görüyoruz belki de kadınları bu yüzden anlayamıyoruz.. hehehe

   
 2.  
  (Bkz: ilmi sima)
 3. Melanin pigmentinin iristeki yoğunluğu ve dağılımı sayesinde belirlenen renktir efendim bu göz rengi. Göz rengi deyip geçmemek lazım çünkü depresyona yakalanma ihtimalimizde bile bir kriteri varmış.Yapılan bir çalışmada renkli gözlü olanların kış depresyonuna daha az yakalandığı gözlemlenmiş. Mavi veya yeşil gözlüklerin ışıklara karşı daha hassaslarmış ayrıca renkli gözlere sahip kişilerin, uykuda salgılanan ve uyku kalitesi ile doğrudan ilişkili olduğu düşünülen melatonin hormonunu daha dengeli salgıladığı belirlenmiş. Kahverengi gibi koyu renkteki gözlere sahip kişilerin ise gözlerinin ışıklara daha az duyarlı olmasından dolayı kış aylarında depresyona yakalanma risklerinin daha yüksek olduğu ortaya çıkarılmış. Tevekkeli ülkemizin geneli ondan depresif yani. Her şeyin sebebi göz rengi efendim (gülücük)

   
 4. bilim insanları, günümüz teknolojisiyle göz renginin kalıcı olarak değiştirilmesinin mümkün olmadığını belirtiyorlar.

   
 5. çok önemli olsaydı şu anda evde kalmış olmazdım.

  uyku problemimin nedeni göz rengi ise tuhafmış. acaba siyah renk lens takarsam uyuyabilir miyim rahat rahat?

  bence önemli olan rengi değil...:)

  gözüm bozuk olduğundan gözlük takmak zorundayım.:)

   
 6. Ela göz avantajdır yerine göre yeşile dönüyor,yerine göre kahverengiye,bazen bal rengi alıyor

  Giydiğin kıyafetin rengine göre değişkenlik gösteriyor

  Kadınlarda renkli göz,erkeklerde kahverengi göz makbul olanıdır :)

   
 7. lise biyoloji derslerinde çözmediğimiz genetik problemi kalmamış olan konu. hangi göz rengi baskın hangisi çekinikti biraz gitmiş kafamdan ama bir kere okusam aynı performansta başlarım çözmeye. babam mavi, annem ela, ben mavi kardeşim ela. sanırım konu baskın veya çekiniklikten farklı da olabilir. ama konu kesinlikle biyoloji dersindeydi, coğrafya falan asla değil.:)

   
 8. renkli gözlü biri kahverengi gözlü biriyle evlenince ela gözlü çocukları olur.

  vakti zamanında böyle bir öngörüde bulunulmuş ve gerçekten de tutturulmuştur.

  öngörüde bulunan şahıs kendi ailesini baz almıştır.

  sonucu doğru bilmiştir.

   
 9. Ela göz candır, ama en güzelide gören bir gözdür

   
 10. Gözün içerisinde bulunan iris bölgesinin rengi.

  Benim göz rengim kahverengi. Şimdi kahve renk mi diye soranlar ya da göz dediğin renkli olur diyenler bile çıkıyor. Ya ne yapalım, ille de lens mi takalım. Ha aksam yanlış lens yüzünden görme kaybı yaşamış bir hastadan bahsediliyordu. Biz böyle güzeliz diye konuyu kapatıyorum. :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.