1 2 3 4 5 6 7 8

Google Earth

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tüm Dünya'nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır.

   
 2. insanı en hızlı uçaktan daha hızlı uçuran, dünyanın her yerini, okyanus diplerini, everest tepelerini, 3 boyutlu müze saray ve bina içlerini, beşiktaş stadındaki inşaatın ne aşamada olduğunu, pekinin doğusunda deniz kıyısındaki quinhuangdao'dan sahil yaklaşık yirmi kilometre takip edildiğinde çin seddinin deniz kıyısındaki başlangıç noktasını bile gösteren, kribati'de sabahın doğuşunu, hawai'de okyanus mavisiyle güneş sarısının dansını, tibet bozkırlarını, kutuplardaki dünyanın açıkara en görkemli gösterisi olan kuzey ışıklarını, hatta yıldızları ayı ve marsı görüntüleyerek gezmenize yarayan ancak insanların %95 inin sadece kendi evine bakmak için kullandığı program.

   
 3. güzel ve kullanışlı olan fakat bilgisayarı çok fazla kastığı için kaldırdığım dünya haritasıdır.

   
 4. Bu karantina günlerinde, haritanın köşesindeki küçük adamı herhangi bir ülkenin sokağına bırakıverip oturduğunuz yerden dünyayı gezmenizi sağlayan süper uygulamadır. Ahan da dünya ayağınıza geldi daha ne istiyonuz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.