1 2 3 4 5 6 7 8

Film seyretmenin insana katkısı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Değişik kültür hakkında bilgilenmek.

   
 2. bazen gerçek olaylardan esinlenilerek, bazen de tamamen hayal ürünü senaryolarla ortaya çıkan hem görsel hem işitsel sanat eserlerinden olan filmlerin insanlar üzerinde gösterdiği etkisi.

  ilkokul yıllarında hababam sınıfını izleyen çocuklardan bazıları ilerleyen sınıflarda filmde geçen güldürü amaçlı sahneleri kendilerinde gerçek manada uygulayabilir. bu kötü katkıya örnekti.

  yabancı filmlerden de yeşil yol bazı olayların aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını acı bir sonla sergiler insana. buradan ders çıkaran insan da filmden iyi katkı almış olur.

  bazı filmler ise gerçekten değersiz olup izleyen insana zaman kaybettirir. hiç bir kazanım elde edilemez bu filmlerden. adını bilmediğim, iki kişinin okyanusta suyun üzerinde mahsur kaldığı boş bir film bana iki saat kaybettirdi.

   
 3. Ali mühendis adlı arkadaşımızın " açık deniz " isimli filmi izlediğini anladığım başlık. :)

  Film 2004 yılında çekilmiş.

  Maalesef ikincisini bile çekmişler.

  Benim için de kabir azabı gibi bir filmdi.

   
 4. filme göre değişir. insana çok büyük katkılar veya aynı zamanda çok büyük zararlar verebileceğini düşünüyorum. zira insanlar oyuncu karakterleri kendine rol model alabiliyor.

   
 5. kitap okumanın katkısına alternatif, daha canlı ve etkileyici, her ne kadar onun yerini tutamasa da, iyi veya kötü örnek olması kişinin karakterine bağlı, kaliteli filme ( özellikle içerik ve mesaj ) rastlamak her zaman herkese nasip olmaz.

   
 6. bütün sorunlardan uzaklaştırması ve sadece filme odaklanması

   
 7. Bazen filme bile odaklanmıyorum filmin içindeki ilginç bir nesneye odaklanıyorum. İnşallah sorun belirtisi değildir.

  Sonra da başlıyorum onun hakkında konuşmaya . Bir gün kafama bir şey yiyecem ama idare ediyorlar kulaklıkla falan.

   
 8. Kesinlikle filmden filme değişir, imdb puanına güvenip büyük bir hevesle filmin sonuna kadar şimdi birşey oldu, olacak beklentisiyle izleyip sonunda filme bu puanı verenlere güven olmayacağını öğrenmek de var..bazı filmleri izleyip, vay be ne filmdi diyip günlerce etkisinden çıkamadığım, biraz unutayım, tekrar izlerim dediğim filmler de var..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.