1 2 3 4 5 6 7 8

fikirlerin değişmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. zamanında beş vakit namazını icra eden birinin bir an da ateist düşünceye dönüş yapması veya tersi ateist birinin namaza niyaza başlaması..

  bugün inandığın ne varsa yarının koşullarına göre değişiyor olması. yarınların ne getireceği belli değil iken doğru düşünmek veya yanlış düşünmek yadırganamaz..

  bugün yanlış düşünüyorsam yarın doğru düşünebilirim veya tersi olabilir. sonuç olarak düşünceler soyut bir kavram iken somut bir kavrama dönüştürülebilir. düşünce hak iken batın hareket edilebilir ya da düşünceler batın iken hareket hak üzere olabilir. yani insanlar düşünceleri için yargılanamaz..

  saçmalamış da olabilirim saçmalamamış da ben ne diyorsam odur sen yanlış anlamışsan bu benim yanlış anlattığım anlamına gelmez.. bu da aslında saçma olabilir.. neyse kafam karıştı bu kadar saçmalamak yeter..

   
 2.  
  (Bkz: anladıysam arap olayım)
 3. Sayın yazarın entriyi girerken yaşadığı karmasikliktir.(gülücük)

   
 4. eskiden asgari ücreti eleştirenlerin bugün hiç sesinin çıkmaması konuya örnektir. dün dünde kalmıştır değil mi? anlatılmak istenen nettir. düşünceler değişir, dün kınadığın bir şeyi kendin yapıyor olursun..

  gerçek karmaşıklık spoilerdedir

  spoiler

   
 5. genellikle yaş ile doğru orantılıdır. yaş ilerledikçe fikirler değişir, insanın hayat tecrübesi ile fikirlerinin değiştiğini gözlemleyebilirsiniz.

   
 6.  
  (Bkz: anlayamamak)(Bkz: Ne alaka)(Bkz: rere rö)
 7. düşüncelerin çeşitli nedenlerle farklılaşması.yaş,çevresel faktörler, yaşanmışlıklar,duygular,baskı,alışmak, olgunluk, zamanın getirdikleri-götürdükleri gibi gibi bir çok etken insanın fikirlerinin değişmesine sebep olabilir.bu doğaldır.insan değişir dolayısıyla fikirlerde değişir. örneğin; 15 yaşındaki fikirlerinle 20 yaşındaki aynı değildi.20 yaşındaki ile 30 yaşındaki de.bazen bir yıl,bir saat,bir an bile farklı düşünmene sebep olabilir.-burada bahsettiğim sürekli fikir değiştirip durmak yani kararsızlık değildir.-

   
 8. Insanın duygu ve düşüncesi yaşadığı müddetçe olası muhtemel değişimdir.

  İnsan yaşadıkça her şey başına gelebilir. Yapmam dediğini yapar, olmaz dediğini oldurtur, yok canım daha neler dediğine de bir bakmışsın bunu da göreceğim varmış dersin. Hayat yaşanmışlıklar ve tecrübelerden ibarettir. Ve bu edindim esnasında var olan 'sen' değiştiğini gibi sana ait olan her şey de değişiyor.

  Fikirler en başta.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.