1 2 3 4 5 6 7 8

Evde kalmış kızların güzel olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bütün kızlar güzeldir. Evde kalmış kız diye bir şey yoktur. hele de günümüzde. bu bir tercih meselesidir. kapitalist sistemde her şeyin güzelini arar olduğumuzdan insanı da obje gibi güzel çirkin diye ayırıyoruz malesef..

  kısmetse gelir yemenden şamdan, kısmet değilse girmez eşik kapıdan. o yüzden her şey nasip.

   
 2. güzel kızların kendine kimseyi layık görmemesi ve burnunu havaya dikmesiyle alakalıdır. gelin görün ki eninde sonunda bir çirkine yar olur. çok seçici olmanın sonucudur bu durum.

   
 3. akla deli soruları getiren başlıktır:

  -evde kalmış kız diye bir tabirin olmadığını, henüz doğru kişi karşısına çıkmamış insan olduğu belirtilmesine rağmen hala neden kategorize edilir kadınlar?

  -gönül kimi seviyorsa güzel o ise bahsedilen grubun başlıktaki kategoriye girmesi mümkün değildir.

  -o zaman inadına bu kavram hala neden kullanılır?

   
 4. Günümüzde nefes alsın yeter mantığı hakimken insanı hayrete düşüren durum

   
 5. evde kalanlar güzeldir güzel olmasına da beyaz atlı prensler ya çöplüdür, ya saplıdır ya da henüz doğmamıştır

   
 6. standartları yüksek olduğu için kimseyi beğenmeyip sonra da koca bulamayan bacılarımız :)

   
 7. kariyer yapıyordur büyük bir ihtimalle

   
 8. kız+ evde kalmak+ kız kurusu+ güzellik + çirkinlik + kilo + görsellik + meta + ev hanımı +çalışmak+ çalışmamak+ cinsellik+ kısmet+görücü + ayıp +evde kalma yaşı + trip +kız kısmı+ kız gibi araç

  = yeter artık gına geldi

   
  (Bkz: kız)
 9. evde kalma kavramından hiç ama hiç haz etmemekle birlikte içinde paradoks barındırdığını düşündüğüm önermedir. bu tabir hala evlenmemiş bayanlar için kullanılmaktadır ancak hangi yaşın evlenmek için geç kaldığı sadece kişisel zanlara dayalıdır. yani herkesin kabul edeceği ortak bir yaş yoktur. bana göre 17 bir başkasına göre 77 olabilir. madem öyledir ve madem her bayanın bir de evlenmeden önce 'evde kalmış' kabul edilen bir hayatı bulunmaktadır o halde bütün bayanlar güzel olmalıdır. peki öyle midir. ben evet deyip işimi garanti altına alayım.

   
 10. biri de kalkıp dememiş bu kız belki çok kırılmıştır zamanında.artık iyi yada kötü hiç kimseye zerre güveni kalmamıştır. kendine sadece kendinin yardım edebileceğini ve ayakta durabilmeyi öğrenmiştir' diye..onlardan birisiyim evet..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.