1 2 3 4 5 6 7 8

ev terliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. evde giyilen terlik,annelerin güdümlü sevimli silahı,köşeyi dönebilir hedef şaşmaz,renkli ve hafif malzemelerden yapılmıştır.

   
 2. evde ayakkabıyla dolaşmanın hoş karşılanmadığı toplumumuzda yalınayak dolaşmakta çok hoş karşılanmadığından ev içinde giymeye uygun üretilmiş sevimli bir terlik çeşididir.

   
 3. evde hem hijyen hem de sağlık açısından kullanılması uygun olan terliklerdir. günümüzde yerini kıyafetleri tamamlayan ev ayakkabılarına yada panduflara bıraksa da evlerin vazgeçilmez bir parçasıdır.

   
 4. sadece ev içinde kullanılan veya misafir geldiğinde giyilen terlik türüdür.

   
 5. ev içerisinde yalınayak gezmesini sevmeyen ya da zemine basarak soğuk zeminden dolayı hastalanmamak isteyen kişilerin kullandıkları terlik türü.

   
 6. Evin şahsına ait olan giyecektir

   
 7. özellikle kış aylarında parmak kısmı kapalı olanları tercih edilen terliktir. yaz aylarında ise neredeyse parmak arası kadar ince olanları tercih edilen terliklerdir.

   
 8. Bizim evde yaz kış farketmez, evin olmazsa olmazıdır ev terliği. Eşimi de alıştırdım sayılır, yere çıplak ayakla basmama takıntım var çünkü. Misafir geldiğinde de terlik giydirmeye çalışıyorum. kapıdan girer girmez boy boy diziyorum önlerine, ancak geri çevirip biz terlik giymeyiz diyince, fazla üsteleyemiyorum haliyle. misafirlerin çıplak ayaklarını evin her yerinde gördükçe kötü oluyorum, bu nedenle mümkün olduğunca ayaklara bakmamaya çalışıyorum. Aslında terlik giymek kötü bir şey değil ki, neden giymek zor geliyor anlamıyorum. Ki terliklerimi belli periyotlarla çamaşır makinesinde yıkarım ve misafirlere de hiç giyilmemiş terlik çıkartırım.

   
 9. Eve misafirliğe gelene tek kullanımlık otel terliği ya da galoş vermek lazım ama yanlış anlarlar. :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.