1 2 3 4 5 6 7 8

eşyayı koyduğun yeri unutmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. insanın kafasının dağınık olması işlerinin yoğun olması dertli ve sıkıntılı olması gibi durumlarda unutkanlığın yaşanması, elindeki bir eşyayı bir yere bırakıp sonradan nereye bıraktım diye aranması durumu.

   
 2. çok fazla yaşadığım, saatlerce önümdeki kalemi aramama sebep olan, kişinin kafasında kırk tane fikir olunca, odaklanma sorunun ortaya çıkması ile yaşanan çoğu traji komik unutkanlıklar.

   
 3. kısa süreli hafıza kaybını simgeler, kişinin kafasının çok karışık olması yada unutkan olmasıyla ortaya çıkan durumdur. ihtiyaç anında panikleyip bulamadığın eşya, sakinleştiğinde aklına geliverir nedense.

   
 4. genellikle yapıldıktan sonra annelerimize sorup ta, anneden "en son nereye koyduysan oradadır" şeklinde cevap alınan eylemdir. sorunun sıklaşması, annenin sinir katsayısını da arttırır.

   
 5. Ev içersinde bir eşyayı bir yere koyup sonra eşya lazım olduğu vakit, eşyayı evin içinde arayıp de bulamamaktır.

  Arada benim de başıma gelir. bakmadık yer bırakmam, hatta aynı yere iki üç kez bakarım. Sonunda pes eder, nasılsa bir ara elime geçer diyip, bulamayınca vazgeçerim. Ki gerçekten de bulmak için evi yerle bir ettiğim, günlerce aradığım eşya, hiç umulmadık bir yerden ansızın karşıma çıkıverir.

   
 6. çocukken ''şeytan aldı götürdü satamadan getirdi'' diyerek arama yapmama sebep olan olaydır.

   
 7. Bizim evde hiç kimse aldığı şeyi yerine bırakmadığından av köpeği gibi uzmanlaştım.

  İzleri takip edip bir şekilde buluyorum.

  Eşyayı azalttığım için bir sürü ıvır zıvırla muhatap olmadan hedefi tutturuyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.