1 2 3 4 5 6 7 8

erzurum soğuğu vs sivas soğuğu vs afyon soğuğu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kışın sert geçen yerlerimizdeki soğukluk durumlarının karşılaştırıldığı başlık.bu 3 şehirde de soğukların çok sert olduğu ve ayazlarının keskin olduğunu bilmekteyiz.

  sosyal medyada farklı versiyonları da bulunan bir sözde soğuğun erzurumda doğup kimine göre sivasta büyüdüğü kimine göre afyonda büyüdüğü şeklinde kullanıldığı için bu şehirleri seçtim. hakikaten öyle böyle soğuk olmaz ama..

   
 2. 10 yıldır sivas'ta yaşıyorum.ilk geldiğim yıl -36 dereceyi görmüştüm.burnumdan nefes aldığımda içindeki kılların tek tek donduğunu hissedebiliyordum.ağzımdan nefes aldığımda ise boğazıma kadar donduğunu hissediyordum.arabanın kapı kolu donmuş açılmıyordu.onu açtım, bu kez kapı açılmıyordu.uzun uğraşlar sonucu açtım,bu kez de kapanmıyordu ve ben tek elimle kapıyı tutarak işe gitmek zorunda kaldım. ancak son zamanlarda eski soğuklar kalmadı.

   
 3. Bu soruyu kış'a sorduğumuzda "Erzurumda doğduğunu ama Sivasta yaşadığını" söyledi :)

   
 4. Yozgat'ın başına bela olan Erzurum ve Sivas'ın soğuğu.

  arkadaş erzurum'a kar yağar, biz donarız. Sivas'a kar yağar biz donarız. Kayseri'ye kar yağar biz donarız. Sizin derdiniz ne bizimle. Yazık değil mi, küçücük bir şehir, her bulduğunuzu bize göndermeyin.

  mebak yazarımızın entry'sini okuyunca, arkadaşın annesinin dilinin arabanın kilidinin olduğu yere yapıştığını hatırladım. yazık kadın orayı açayım derken dilini yapıştırmış.

   
 5. soğuk erzurumdan cıkar sivasta mola verir afyonda yatar sözünü doğrulayan durumdur.

   
 6. Özellikle yolculuklarda hissettiğim,aklımda kalan 3 il soğuğu.

   
 7. soğuklukta bir marka

  üşümek mi istiyorsun gel, donmak mı istiyorsun hiç bekleme

  soğuk denince akla hemen onun adı gelir a.s.e

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam