Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

elektriğe yüzde 125 zam gelmesi.

paylaş araştır

1. evet 1 ocak 2022 saat 00:00 itibariyle 150 kwh üzeri tüketimler için yaklaşık yüzde 125 zam geldi elektriğe.

normal bir ailenin aylık elektrik tüketimi 250-300 kwh civarında. yani bütün haneler bu zamdan nasibini alacak gibi. muhtemelen ocak ayı faturalarını görenler çılgına dönecek.

çünkü 170 tl gelen faturalar yeni zamla, 400 tl civarında gelecek. ona göre hesap edin.

acaba halay çekmeye devam eder mi birileri...

2.  
    (Bkz: akıyo bu akşam maaşallah)
  3. doğru olmadığını umduğum haber.

Eğer doğruysa bizi pek güzel şeyler beklemiyor açıkçası.

4. Elektrik faturası

150tl gelenlere 330tl

200tl gelenlere 440tl

250tl gelenlere 550tl

300tl gelenlere 660tl elektrik faturası gelmesine sebep olacak zamcıktır.

Kuyruklarda çok çileler çektik yiyenim diyen dedelerin torunları olarak onlara yaraşır çile çekme sırası bize geçtiği için çok mutluyum.

İşte şimdi bi halta yaramış gibi hissediyorum

5. üretiminde elektriğin kullanıldığı her ürüne de yüksek oranda zam geleceğinin habercisidir.

6. Hiç rasyonel rakamlar değil.

İşin ucu nereye varacak merak ediyorum.

Mantıkla izahı olmayan rakamlar.

Altından kalkılabilecek gibi değil.

7. İnşallah daha fazla zam gelir dediğim durum. Hak ettik, erdugaann erdugaan erdugann erduuugaaannnn. Bütün malımız mülkümüz senin olsun reis, Allah olmak istiyorsan toplanak allah diyek valla. Helaldir aldığı tüm bu vergiler. anasının ak sütü gibi helal olsun paşama. Daha zam yok mu yav biraz daha yapsın ya da boş ver zam yapmasın hepimiz maraba olalım gidip çalışıp çabalayalım kazanıp verelim emeğimizi karın tokluğuna. televizyon, internet, elektrik, eğlence bizim neyimize ki dedelerimiz zamanında bunlar mı var. Her gün versin yarım ekmek, 3 dal taze soğan tamam işte karnımız da doyar. Bu millete bu müstehaktır. hepimiz hak ettik, sağcısından tut muhalefetine kadar. Erkek Güzeli Sefil Bilo'nun güzel bir anekdotunu bırakmak isterim buraya '' Başımıza ne geldiyse bu k.. öpme sevdasından gelmiştir''

8. halay çekerek sevinenleri akla getiren uygulama

dolar düştü diye halay çekip sevinerek bu rakam mı düşmüş diyenlere vatan haini diyenler acaba şimdi bu zamlara ses çıkartmazken kendileri de bu sınıfa giriyor mu ?

ohh ohhh dolar düştü diye tv de şov yapan bir gazeteci !! acaba bu zamlar için bir şey diyecek mi ?

hayır demeyecek tabi ki..

dolar tabi ki düşsün buna sevinmeyen bir tane vatandaş yoktur ama sorun şu, düşerken de fiyatların düşmesi gerekirdi ve başta devlet olarak enerji ve akaryakıta yapılan zamların geri alınması gerekirken almayıp sonra esnafa suç atarak kendisini sıyırması da olmuyor.

kısacası dolar yükselirken anında yükselen fiyatlar, yarı yarıya düşen kur karşısında 3 maymunu oynarsanız ve 1 tl artışa anında yeniden zam yaparsanız eleştirilmeyi de kabul edeceksiniz o zaman

9. gönder gönder gelsin.

hele bizim zamları verip bir iki saat sevindirip öyle yapsaysadınız.

olmadı ama tüm büyüsünü bozdular ama

Allah sonumuzu hayır etsin artık pek yoruma girmiyorum zam gelmiş o gelmiş bu gelmiş

10. delilik

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.