1 2 3 4 5 6 7 8

edebiyat öğretmeni

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tam olarak anlaşılmamış öğretmenlerdir. genelde edebiyat öğretmenleri öğrencilerin en çok sevdiği öğretmenlerden biridir. ama gel gör ki öğrenciler edebiyat dersine karşı "gereksiz ders" gözüyle bakarlar.

   
 2. okuldaki anma, etkinlik, sunum, tören, şiir , tiyatro vb. gibi işleri hazırlayan ve organize eden hocadır. iyi bir edebiyat hocası her okula lazımdır. zaten genel olarak edebiyat hocalarından beklentiler yüksektir. sevilen edebiyat hocası okula güzel gider, renk katar.

   
 3. 'mefaili faili failün ' sözlerini beynimize kazımaya çalışan ve hiç unutamayacağım sayın hocam.

   
 4. lisede kendisi konuşup öğrenciye dinletmenin dışında hiçbir şey yapmayan, tek kitap okumadığına inandığım, edebiyatı boş gevezelik zanneden birini hatırlatan konu.

   
 5. okulun bütün yükü üzerine yüklenen bir öğretmen çeşididir.

   
 6. düzgün diksiyonları ve konu anlatımındaki başarılarıyla dikkat çeken,samimi öğretmenlerdir. öğrenciler tarafından sayılır, sevilir lakin bir matematikçi karizması yoktur tabi.

   
 7. Şuan yaklaşık dört aydır şu platformda yazar olarak yazıyorsam, lisede dersime giren edebiyat öğretmenlerimin sayesindedir. Fen öğrencisi olmama rağmen dersin ilgimi çekmesini sağlamışlardır. Görev yaptığım okullarda da edebiyat dersi öğretmenleri ile her daim hoş sohbetler gerçekleştirmişimdir. kesinlikle konuşmayı iyi biliyorlar, kelimelerle aralarının iyi olduğunu hissettiriyorlar.

   
 8. Ne şanslı öğrencilerdik.

  tüm edebiyat öğretmenlerimiz mükemmeldi.

  Hepsinin adını soyadını tek tek hatırlıyorum.

  25 yıla rağmen.

   
 9. lise zamanında yazdığım ağır duygusal bir kompozisyon nedeniyle bir tanesinin maalesef ağlamasına sebep olduğum değerli insanlar.

  bir tane edebiyat öğretmenimle umulur ki öbür tarafta hesaplaşacağız. 23 yıl önce sebep olduğu yüreğime oturan ağır bir durum hâlâ tazedir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.