1 2 3 4 5 6 7 8

duyar kasmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kişinin, sosyal bir grubun gözüne girmek, kendi vicdanınını rahatlatmak için verdiği yapay, sanal tepkidir. küfür etmek ve internette yapılan paylaşımla sözde tepkide bulunmak en iyi örnekleridir.

  bu durumda kişinin gerçek bir çözüm için gücü yetmemektedir ya da ikinci bir ihtimal olarak vereceği gerçek tepki kendi çıkarıyla çelişmektedir. dolayısıyla o da bunun yerine bir tepkicikle yetinir.

   
 2. ekşi sözlük'te bir iki gündür taciz ve tecavüzle alakalı yoğun olarak yapılan eylem. herkes tacizci düşmanı olmuş asılmalarını kesilmelerini istiyor. sorsan yaş 15, 2 gün sonra karılı kızlı başlıklara geri dönecekler. ana avrat küfredince bir şey değişmiyor. sen kendi çevrene sahip ol, kendin düzgün bir insan olarak yaşa yeterli. başka insanların ne kişiliklerini ne de davranışlarını etkileyebilirsin ettiğin küfürlerle. fitil oluyorum böyle insanlara. haberlerde görünce kanal değiştirir gelir internette herkes bir şey yazıyor diye laf kalabalığı yapar. asker şehit olur, polis şehit olur, sus pus. pkklı öldürülür savaşlar olmasın barışlar olsun. var ya en tehlikeli insan türü bunlar aslında.. iki yüzlü. yada 3-5.. bu yüzdendir duyar kasmakla duyarlı olmak arasındaki fark uçurumlar kadardır.

   
 3. memur olduğundan adım gibi emin olduğum bir kadından ilk defa duyduğum ergence duygu ifadesiymiş. sosyal medya ve sanal alem maalesef o güzel dilimizin içine etmiş, böyle ergence kelimeler türemiş. yazık ama söyleyenin de ağzında komik duruyor. yapmayın lütfen

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.