1 2 3 4 5 6 7 8

domuz gribi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. H1N1 virüsünün yol açtığı ölümcül hastalığı n halk arasında ki adıdır

   
 2. ilk tespit edildiği ve aşısının temin edildiğinde devlet büyüklerinin risk gurubunda değilim diyerek aşı olmayı reddettikleri salgın vakası.

   
 3. Adının ürküttüğü kadar gribe yakalananları bekleyen sonucunda ürküttüğü grip çeşidi.

   
 4. geçenlerde türk bir işadamının domuz gribinden öldüğü haberini izlediğim ve bu hastalıktan ölmesine rağmen bu şahsın ailesinin karantinaya alınmaması ve uyarılmaması olayına hayret ettiğim ve burası türkiye dedirten grip vakası.

   
 5. Son günlerde adını tekrardan sıkça duymaya başladığımız, uzmanların korunmak için hijyene ve beslenmede c vitamini almaya ve bol sıvı tüketmeye yönlendlrdikleri hastalık..

   
 6. göğüs hastalıkları profesörü Ahmet rasim küçükusta nın korkulan hastalıkla alakalı olarak "domuz gribi masum, ismi korkutucu" diye yorumladığı hastalıktır...

   
 7. h1n1 virüsü sayesinde tanıştığımız gribal enfeksiyonun adı.hastalığın güzeli olmaz ama bunun adıda pek bi çirkin kardeşim dedirten hastalık. şeker hastalığından feyz alır insan biraz ne bileyim domuz gribi değilde kuzu gribi falan olur hiç olmazsa adı sevimli gelir insana...

   
 8. şu anlarda yaygın olan ,tehlikesi geçmemiş ve ateş,boğaz ağrısı,öksürükle belirti veren tedavi edilmezse ölüme götüren hastalık.

   
 9. Adana'da üç kişinin ölümüyle tekrar gündeme gelen hastalık. hamile bir kadının ve 2 suriyeli kişinin bu gripten hayatını kaybetmesi sonucu, aileler de gözetim altına alınmıştır. inşallah yayılma falan olmaz, rabbim herkesi korusun.

   
 10. çağın yeni virüsüdür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam