1 2 3 4 5 6 7 8

diyanetin boşanma fetvası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. diyanetin boşanma ile ilgili gelen bir soruya boşsun dendiğinde de boşanmanın gerçekleştiğini açıkladığı ilginç fetva.

   
 2. çok tartışılacak olan açıklamadır.

   
 3. hukuksal olarak da, dini olarak da, bu şekilde boşanmanın mümkün olmaması nedeniyle, çok gereksiz ve yersiz bir açıklama.

   
 4. inanmamız gereken ama bir türlü inanamadığımız diyanetin boşanma hakkındaki gülünç fetvası. dini olarak üç kere de boş ol kelimesini kullanarak boşanma gerçekleşirken, resmi olarak da hakim kararıyla evliliğin sonlandırılmasıyla gerçekleşen bir durumdur. bunu biz bile bilirken, diyanet nasıl bu kadar basit bir fetva verir, anlaşılır değil.

  hadi biz iyi kötü biliyoruz, ya bilmeyenler nasıl bakıyor bu tarz fetvalara, gerçek anlamda merak ediyorum.

  ciddi bir meselenin bu kadar ayaklar altına alınması da ayrı bir konu. bu fetva biraz da kadını önemsemediklerini gösteriyor. erkek boşadım desin ve herşey bitsin. bu kadar basit!

  diyanetin daha ciddi eğitim görmüş insanları bünyesinde çalıştırmasını tavsiye ettiğim fetva konusu.

  Eğitim şart!

   
 5. Diyanetin ne kadar gereksiz bir kurum oldugunun ispati. Chp bu salakca kurumu kurarak yanlis yapmistir.

   
 6. ya öyle her dediğin olmuyor dediğim başlıktır.

  yani bir kadını öyle boşsun demekle olan bir şey değildir. bazı nedenlerini değinmemiz gerekiyor. öncelikle İslam?da, erkekle kadın bir bütünün parçalarıdır. Biri diğeri için vazgeçilmez hayat arkadaşıdır. İslamiyet?ten önce toplumda hak ettiği yeri alamayan kadın, İslamiyet ile insana yakışır haklara, müstesna bir makama sahip olmuştur.

  sonrasında bazı nedenler haricinde kadının özel durumlar vs) 3 defa boşol denilmesiyle imam nihazı tazelenmesi gerekiyor. Ama en önemli esas resmi nikahtır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.