1 2 3 4 5 6 7 8

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ezberci eğitim sisteminin zorunlu ayaklarından biridir.

  Ne din ne de ahlak layıkı ile öğretilir.

  Okuyun, deftere yazın, ezberleyin.

  Olduuu, siz artık bu dersten geçtiniz, hayattaki pratik kimin umrunda?

   
 2. bu zamana kadar açılmamış bir konu olmasına şaşırdığım dersin adı

   
 3. müfredatında olmamasına rağmen dua ve surelerin ezberletildiği ders(idi).

  ahlakla ilgili hiç bir şey öğretilmiyordu zaten.

  bir de cuma vaktiyse ders, hoca izin veriyordu bak, burası önemli çünkü namaz yerine bilardoya tüyüyorduk.

   
 4. genelde öğleden sonraki saate koydukları için hep okulu asıp batak oynamaya gittiğimiz ders adıdır

  demek ki bu yüzden iyi öğrenemedik

   
 5. geçmişten beri çocukluğumuzda okulda okutulan, din ve ahlak eğitimi veren derstir. din ve ahlak'ın birbirinden ayrılamayacağını çocuklara öğretmek amacıyla düzenlenmiştir. dinin, güzel ahlaklı olmayı emrettiğini belirtir. son zamanlarda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi dallandırılıp daha farklı konular ve içerikler ile değişik ders isimleri almıştır. içeriğinde kur'an-ı kerimden sureler ve anlamları vardır. peygamberimizin ve halifelerin, sahabelerin yaşamları üzerine rivayetler barındırır.

   
 6. Bir çok öğrencinin çok fazla severek girmediği ders/ti. benim okuduğum zamanlarda öyleydi, pek sevilmezdi. yine de en büyük etkenin öğretmenden kaynaklandığını düşünüyorum. dersi sevdirmez, sadece işimi yapıp gideyim mantığıyla hareket edersen olmuyor, kimseye bir şey öğretilmiyor.

  normalde din kültürü dersini sevmezdim; ta hoca değişene kadar. bütün sınıf olarak hep dersimiz din kültürü olsun diyebilirdik, o kadar yani.

   
 7. Haftalik tek ders olarak okutulan zorunlu derstir.

  Haftalik zorunlu olarak ikiye cikarilmali ve din bilgisi ayri ders, ahlak bilgisi ve yasasi ayri ders olarak verilmelidir.

  Malum ahlaklı olmak icin bir dine ihtiyac yoktur. Bu sekilde olursa dinin ve din bilgisi dersinin ne kadar boş ve gereksiz olduğu anlaşılır belki.

   
 8. Dersi verecek öğretmen yoktur çünkü hepsi müdür, şube müdürü,mem müdürü,daire başkanı ve bilimum başkanlıklara atanmışlardır. Bu zamanda yükselmesi en kolay öğretmenlik branşıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam