1 2 3 4 5 6 7 8

delgeç

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kağıdı dosyaya takmak için uygun aralıklı delik açmaya yarayan alet.

   
 2. resmi devlet dairelerinde veya özel işyerlerinde kâğıtları düzenli ve titiz bir şekilde dosyalamak için kağıtları iki taraflı kelimeyi ve dosyalama ya yardımcı olan küçük bir kırtasiye aleti.

   
 3. yörelerde farklı farklı takma isimlerle anılan, az ya da çok sayıda kağıdın genellikle ortalanarak delindiği ve dosyaya takılmaya hazır hale getirildiği kırtasiye malzemesidir.

   
 4. evrak işleriyle uğraşan kişilerin sürekli haşir neşir olduğu, evrakların kaybolmaması,düzenli durması ve dosyaya takılması için kenarlarından delinmesi işini gören alet.fazla evrak konduğu zaman kuvvet gerektiren bir araca dönüşebilir, farklı boyut ve ebatları vardır.

   
 5. dosya düzeni için gerekli olan araç-gereç.

   
 6. Çalışma masalarında zımbayla kader birliği yapan delip geçen alet.

   
 7. Cam-sil ile çok ciddi yaratıcı isme sahip olma yarışında at başı önde olan icat.

   
 8. kağıtların dosyaya takılmak üzere işlemden geçtiği araç gereçlerden biri. özellikle kağıdın ortası iyi tutturulmalı ki, klasöre takıldığında diğer kağıtlarla aynı hizada olmalı. yoksa titiz bir kimse tarafından kağıtların karışık ve farklı yönlerde olması ciddi sıkıntı yaratacaktır.

   
 9. perfaratör kağıtları dosyalamak için gereken delikleri açan alettir.

  bir zımbayı andırır kağıt belgeleri dosyalarken kullanılan kağıtta kullanılan ülkenin standartlarına göre bir iki veya üç delik açan gereçtir.

   
 10. evrakları düzene sokmak için kullanılan ağzında iki tane sivri demir çubuk bulunan, farklı boyut ve ebatlarda olan, kağıtları delmek için kullanılan kırtasiye malzemesi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam