1 2 3 4 5 6 7 8

Değer vermek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sana emanet edileni emanet gibi değil de tüm gücünle kavramak.

  Dengeli olmalı, şayet dengeli olmadığı takdirde değer verip kendi hayatının merkezine koyduğun insan için beklentilerin yükseldiğinden en küçük bir kusur ve hatada asıl zarar gören sen oluyorsun.

  öyle kolay da değil değer vermek, ciddi oranda emek vermeyi gerektiriyor. en güzeli ise etrafınızda hem size değer veren hem de sizin değer verdiğiniz insanların bulunması tabi. karşıdaki o insanı yeri gelince kendimizi düşündüğümüzden daha çok düşünmek. onun bizi düşünmesini bu kadar düşünmesini beklemeden. eğer o da bizim onu düşündüğümüz kadar bizi düşünüyorsa, işte mana kazanıyor değer vermek.

  Gerçek değer vermek ise bana göre o kişinin hayatından asla çıkmasını istemediğin biri haline gelmesi. yanında olup olmaması çok da önemli değil, çünkü nerede olursa olsun hep yanında senin. tenini okşayan rüzgar, içine çektiğin hava o, başını koyduğun yastık da onun omzu aslında. kendinle konuşurken bile onunla konuşuyorsun. Buna sahip olabilmek için insan gerçekten çok şanslı olmalı bence. bu yüzden ben de kendimi çok şanslı hissediyorum bu konuda. Bu paha biçilmez çünkü.

   
 2. insanın insana en güzel hediyesi.ona layık olduğunu yaşatmak için çaba gösterme durumu.bunu yaparken matematiksel hesapların akla gelmemesi hali.hatta duygular karşılıklı ya da dengeli olmasa da anlayış gösterip geri çekilme inceliğidir.

   
 3. test çözerken sayısal rakamları sırayla seçeneklerdeki x ve y'nin yerine koyarak doğru şıkka ulaşma eylemi.

   
 4. önemsemek...

   
 5. bazen kimseye değer vermemektir.

  değerinden fazla verilen değer maalesef büyük hatadır. nedense yapım gereği çözemediğim bir kıstas. "Fazla değer vermişim, sonradan anladım ki o kadar değilmiş," veya "Ne büyük haksızlık etmişim, şimdi asıl değerini anlıyorum," gibi sözler söylerim. çok kazık yediğim için mi bilemiyorum. Bir insana dün belli bir değer veriyorken bugün daha az veya daha fazla değer verebilirsiniz. Ama bu, onun aslında eskiden beri öyle olduğu anlamına gelmez. Ona eskiden daha yüksek veya daha düşük bir değer verdiğiniz gerçektir ve bu inkâr edilemez.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.