1 2 3 4 5 6 7 8

Cumhuriyet Gazetesinin çelişkileri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Konu Hz. Peygamber'e hakaret olunca Charlie Hebdo'dan seçki sunup basın özgürlüğünden dem vuran, ancak konu Atatürk olsaydı aynı tavrı gösteremeyecek olan gazetenin tavrıdır

   
 2. aynı çelişkinin zaman gazetesinde de olduğu hastalık türü. Konu Cumhuriyet olunca basın özgürlüğü deyip sahip çıkan ancak konu fetullah gülen olsaydı mehdimize laf edilir mi triplerine girecekleri kesin olan güvenilmez tavır

   
 3. İlkenin olmaması hali. Sadece vurayım da ne olursa olsun şeklindeki sağlıksız ruh hali

   
 4. İcra Kurulunun daha fazla dayanamayarak, bugün itibariyle, Genel yayın yönetmeni Utku Çakırözer'i kovmak zorunda kaldığı çelişkidir.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/202263/Cumhuriyet_ten_yonetim_aciklamasi.html

   
 5. çelişki değildir... hala aynı kurala sadıktırlar

  ilk ve son kural:

  gelenek- görenek, osmanlı-müslüman-kuran imam nikahı v.b. tüm kavram ve yan ürünlerine karşı durup,

  tango, frasnız, roma, avrupa, mini etek, dekolte, kızlı erkekli aktiviteler (bekarlar arası olmak şartıyla tabi) hristiyanlık, misyonerlik, siyonizm, israil, alkol, kürtaj v.b. tüm kavram ve yan ürünleri ile aynı safta durmak! (bazen çaktırmadan yancılık yapmaları gerektiğinde de alttan alttan)

   
 6. Ulusalcı çelişkisidir. Kendi sergiledikleri şiddeti meşru sayarlar ama diğer şiddetleri kınarlar. Kendileri özgür olmayı hak ederler ama muhafazakarların özgür olmaya hakkı yoktur. Kendileri varlık içinde yaşarlar ama dindarların varlıklı olmasını sindiremezler.

   
 7. bir star, sabah, türkiye, yenişafak, takvim gibi tek elden yönetilen gazetelerin çelişkilerinin yanında solda 0 bile değildir.

   
 8. ismi cumhuriyet olan ama cumhuriyet değerlerinden biri olan bir ve beraber yaşama anlayışını tümüyle reddeden ve insanı olduğu gibi değil kendi olmasını istediği gibi kabullenen ve ne yazık ki teröre terör diyemeyen bir grubu temsil eden gazetedir.

   
 9. PKK'nın elebaşısı Cemil Bayık denen ALÇAĞIN attığı iftirayı gerçekmiş gibi haber yapıp servis eden hain gazete.güya sağlık ekipleri ilaç ve iğne dağıtarak halkı hepatit ediyormuş,bu hain gazete neden kapatılmıyor anlamıyorum.

   
 10. Dinci güruha batan gazeteye atılan iftiralar.

  Ha bide okunuyo, yeni akit gibi kimsenin sallamadigi bi gazete de degil, daha da cok batiyo

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.