1 2 3 4 5 6 7 8

çok yüksek vaka sayılarına rağmen okulların açılması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 21 eylülde sanırım şartlar ne olursa olsun coronaya bakılmaksızın milli eğitim bakanlığının yapacağı uygulama. ortalık kırmızı haritalardan geçilmiyor ama meb oldukça ısrarlı okulları açmakta. daha birçok okulda bırakın personeli, küçücük dezenfektan bile yok. bu durumda açılırsa allah korusun ama öğrencilerin virüs kapmama gibi bir şansı yok.

   
 2. corona virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. bunun içinde okullar açılması gerekiyorsa açılacak.

  şimdi kimse kusura bakmasın ama velilerde öğretmenlerde tatile gitti mi gitti, düğüne gitti mi gitti, plaja gitti mi gitti. bunları yaparken korkulmayan virüs nedense okullara gelince tehdit oluşturuyor.

  diğer avrupa ülkelerinde de vaka sayıları yüksek ve okullar açılıyor. doğru hatırlıyorsam bir ülke de çocuklarını okula göndermeyenlere ceza-i işlem uygulayacağını dile getirmiş.

  bağışıklık kazanmak ve bu hastalıkla yaşamayı öğrenmek adına yapılması gereken. aşı bulunana kadar gitmeyecek bu virüs, öğrendik.

   
 3. mart ayından beri çalışmadan maaş alan tembel öğretmen beyanı... bunu yazanı hemen öğretmen düşmanı olarak nitelendirecekler biliyorum. ama öğretmenleri çok severim. ama bu illi de okula gitmeyelim ısrarları anlamış değilim. zaten yazın 3,5 ay kışın 15 gün tatil yapıyorsunuz. etti mi 4 ay...kalan 8 ayda da yarım gün çalışıyorlar. ek ders ücreti bile aldılar. öğretmenlik en rahat meslektir bunu kabul edin.

   
 4. dünkü cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ardından muhtemelen gerçekleşmeyecek uygulama. virüsle yaşamayı büyükler beceremiyor ki küçükler nasıl becersin.

   
 5. Ben açıyorum ama istemeyen göndermesin denilerek veliye paslanan vazıyat...

   
 6. ağustos sonunda 1100 lü vakalar varken açılmayan okulların 1700-1750 bandında dolaşırken açılması durumu. öğretmenler 1 hafta seminere gittiler onda bile kaç tane okulda öğretmenler arasında yayıldı. allah korusun ama çocuklara da sirayet edebilecek durum.

  fransada okullar açılmadan önce 2500-3000 civarında seyreden vaka sayıları okullar açıldıktan sonra 10 binin üzerine çıkmış durumda. keza ingiltere ve ispanyada da aynı şekilde.

   
 7. plansızlıktır. Bence ilk aşama da okul açılacakmış gibi izlen veriyorlar sonra geri adım atacakalrdır

   
 8. ağzına maske takmayı becereme,karantinadan kaç,gelen polisin üstüne tükür,sonra işten kaçan öğretmen ,hadi ordan ,kimse siz eğitim fakültesine gittiniz de kaydınızı silmedi siz de öğretmen olsaydınız keşke....

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.