Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

chp'nin 81 ilde ohal eylemi yapması

paylaş araştır

1. spoiler

bugün öğlen saatlerinde ankarada başlayan ve polisin izin vermediği eylemlerdir.

2. taksimde chp lilere izin verilmeyen ve birçok yerde de aynı şekilde izin verilmeyen eylemdir.

3. Bir kıvılcım olması temenni edilen eylem.

Malum cumhuriyet oy vererek kurulmadı, demokrasi de demokrasiyle gelmedi.

4. pek te ses getirmeyen ve erken seçim kararının alınmasıyla birlikte arka planda kalan eylemlerdir.

5. düğün erken yapılıyorsa, gelin hamile demektir.

6. her zamanki gibi sönük kalan ve seçim kararının gölgesinde kaybolup giden eylem.

tabi ne kadar eylem denir orası da ayrı meçhul. eylem yapacağını duyduk duymasına ama sesi o kadar cılızdı ki, kimsecikler duymadı. üstelik bir çok ilde de herhangi bir gösteriye de izin verilmemiş. bizim kılıçdaroğlu işte, o kadar yol yürüdü, otura kalka, uyuyarak. ne oldu peki, inandık mı o kadar yol yürüdüğüne, inanmadık tabi ki. bu eyleminde yürüyüş kadar ses çıkarmayacağı, sadece kapı gıcırtısı olarak kalacağı, ilk günden belliydi. bir daha şansımızı deneyelim, belki halk yanımızda olur dediler ama yine hayal kırıklığı. bunun nedenlerinden biri de, seçmeni maalesef bu partiye olan güvenini kaybetti, bu parti kuruluş amacı ve düşünce yapısından çok farklı yerlere gitti. buna da en iyi örnek hdp'dir. devleti bölmek isteyen, bayrak, toprak yarışında olan insanlara yanınızdayız diyen bir parti var. inanmak zor ama gördüğümüz bu, aleni yapıyorlar, sakladıkları falan yok. ondan sonra şu yanlış bu yanlış, buna kim inanır. o kötü espri aklıma geldi burada ama yazmayacağım, sadece gülüyorum kendi kendime.

(Bkz: hdp)(Bkz: Kemal Kılıçdaroğlu)(Bkz: pkk)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.