1 2 3 4 5 6 7 8

Charlie Hebdo dergisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Paris'in 11. bölgesinde yer alan mizahi Fransız dergisi. Bu dergiye silahlı iki kişi tarafından kalaşnikoflu saldırı düzenlendi. 2'si polis 12 kişi hayatını kaybetti.

   
 2. Karikatürlerinde müslümanları ve Hz.Muhammed (S.A.V) i aşağılayan, dalga geçen karikatür dergisi. (Hiçbir şey insan ölümüne sebep değildir.Maalesef müslümanlar kendilerini de dünyaya çok yanlış tanıtıyorlar.)

   
 3. Hz.Muhammed'in karikatürlerini yaparak alay etmesi sonrasında, dergiye yapılan saldırıda onlarca çalışanı öldürülmesine rağmen, bundan ders almayan, üzüntü duymayan, saldırıları tüm islam alemine mal edilmesine sebep olan ve saldırı sonrasındaki milyonlarca basılan özel baskısında yine Hz.Muhammed'i karikatürize ederek kapağına basan, Radikal Müslümanları kışkırtan fransız karikatür dergisi,

  "düşünmesi bile kötü ama belki de yapmak istedikleri şey tam da bu,

  Müslümanlara saldırmak için bahene üretmek..."

   
 4. Charlie Hebdo saldırısı, 7 Ocak 2015 tarihinde, Paris 11.Bölgede yerel saatle 11.30 civarında üç adet maskeli ve silahlı kişinin Fransızca yayın yapan ve hicivsel üslubuyla tanınan Charlie Hebdo isimli derginin Paris'teki ofisine yaptığı saldırı.Charlie Hebdo çalışanları ve iki polis memuru olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi yaralanmıştır.

  Bu saldırı, 1989'da Christian Dornier tarafından düzenlenen saldırıdan beri Fransa'da gerçekleştirilen en fazla kayıplı saldırıdır.

   
 5. dini hassasiyetlere küfr etmeyi, onları aşağılamayı özgürlük zannedenlerin simgesi.

   
 6. Provokasyon konusunda bir hayli başarılı olan, ancak terör saldırısı yüzünden tüm Dünya'nın gözünde melek sıfatına bürünen haksızken mazlum konumuna çok güzel bir şekilde oturmayı başarabilen bir oluşum. Terörü,öldürmeyi dini,insani ve vicdani açıdan kabul etmek mümkün değil ama su testisi de su yolunda kırılıyor ne yazık ki.

   
 7. Fransız mizah dergisi

   
 8. zevksiz, uyduruk, saçma sapan ve kışkırtıcı dergidir. www.ensonhaber.com/charlie-hebdodan-aylan-kurdiye-tacizci-imasi-2016-01-14.html

   
 9. islam karşıtlarının islamla müslüman kavramlarını karıştırmalarına yardımcı olan dergi.

  müslümanım diyen herhangi bir kişinin her hareketi islam'a atfedilemez. en basitinden müslüman biri alkol alıp sarhoş olarak caddede naralar atsa bu hata islam'ın değil, bu fiili işleyenin hatasıdır. zira islam sarhoş edicileri yasaklamıştır.

  benzer bir biçimde allah dinle, peygamlerle, kutsal mesajla vs dalga geçildiği zaman müslümanlardan orayı terk etmelerini istemekle birlikte (6:68 ayeti) 13:32 ayetine göre de alay eden kafirlere bir zaman için serbestiyet verdiğini kuran'da açıklamaktadır. yani kuran'da dinle vs alay ediliyorsa onları öldürün tarzında bir ifade geçmez. bu şekilde bir uygulama ancak yapanı bağlar, islam'ı ve kuran'ı değil. ancak bu basit mantığı nasılsa toplumumuzdaki aydın! abilerimiz ve ablalarımız görmez ve suçu islam'a yığarlar.

  ayrıca bu tip kişilerin samimiyetsizliğini ifade etmek açısından da bir kaç örneğe değinmem gerekiyor. mesela bundan bir kaç sene önce bir grup ateist kuran-ı kerim'i yakmışlardı. bu tür bir davranış hoşgörüsüzlük ifadesidir. ancak bu hoşgörüsüzlüğü ülkemiz sözde aydınları nedense bakın ateizm toplumda hoşgörüsüzlük meydana getiriyor deyip tüm ateistlere genelleme yapmadılar. amerika gibi birçok hristiyan devlet müslüman topraklarını işgal edip yerle bir etti ve etmeye devam ediyor. peki neden hristiyanlık savaş dinidir deyip genelleme yapmıyorsunuz da suçu sadece işigal eden ülkelerle sınırlıyorsunuz? çünkü sizin davanız islamla.

   
  (Bkz: kuran perspektifinden savaş üzerine)
 10. Çoğalmasını arzu ettiğimiz dergi türü

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.