1 2 3 4 5 6 7 8

Cemal Granda:Atatürkün Uşağı İdim

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Oniki yıl Atatürk'e hizmet eden uşağı Cemal Granda'nın anılarını ihtiva eden kitabı.

  kitapta ilginç ifadeler bulunmakta. atayı daha iyi tanımaya vesile olacağından kemalcilerin, bunu neşr hususunda desteklerini beklemekteyim.

  "İçkiyi içtikten sonra sanki vahiy geliyordu. İçmediği zaman sakin, saygılı, çekingen, kibar bir salon adamıydı. İltifat etmesini de çok iyi biliyordu. Yalana ve riyaya katlanamıyordu. Özel hayatındayken de çok sakin olan Atatürk'e üç kadeh içtikten sonra vahiy geliyordu. Peygamber gibi. Bütün kararları o zaman veriyordu.Hepsi de isabetli şeylerdi. Devrimlerin çoğunu ayık kafayla yapmaya kalksaydı, belki de başaramazdı."

  (Sf. 255)

  (Cemal Granda: Atatürk'ün Uşağı İdim. Hürriyet Yay. İstanbul. 1973)

  günümüzde onun sünnetini ihya edenleri, müslümanların daha iyi anlaması gerekmektedir. diğer sünnetleri de icra edilmeye çalışılmaktadır.

   
 2.  
  (Bkz: geldi yine tipini sevdiğim)
 3. bir kitap adı.

  Atatürk'ü peygamber zanneden kişi pek akıllı biri değildir, zaten bizzat kendisi; "Ben size manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır." diyerek bunu açıkça ifade etmiştir.

  işin ilginç tarafı, peruk giydirilmiş bir yavru maymunu "cin görüntüsü" diye paylaşan ve kendi internet sitesindeki biyografisinde gördüğü eğitimleri yazmadan kendine "biyoenerji ve metafizik uzmanı(?)" unvanı veren birine methiyeler düzen tipler, üstteki cümleleri kuran kişiyi beğenmezler, cahilliğin bir sınırı olmalı ama yok.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.