1 2 3 4 5 6 7 8

camiye delik çorapla gitmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. namaz esnasında arkandakilerin gözlerinin kaymasını ve konsantresinin bozularak başka şeyler düşünmesine neden olan durumdur

   
 2. Namaz esnasında Utanıp sıkılmaya sebep olacak hata.

   
 3. sabah giydiğin sağlam çorabın, son anda delinmesi ve bunu camiye gittiğinde görme durumu. bir çok kişinin başına gelebilecek talihsiz bir durumdur, kişinin utanmasına sebep olacaktır. çünkü bir çok kişinin mutlaka dikkatini çekecektir. yalnız cemaatle namaz kılan sayısını hatırlayınca, belki de kimse görmez.

   
 4. Çoraptaki deliğin nerede olduğuna bağlı olarak görünmesini minimum düzeye indirecek oturma pozisyonuna geçmenizi sağlayan durumdur

   
 5. kadınları bilmem ama, erkekler için sabah sağlam giyilen çorabın ayakkabının içinde delinmesi ihtimalinin çok düşük olması nedeniyle "başa gelen" birşey olamayacak bir durumdur.

  belli ki giydiğin çoraba dikkat etmiyosun güzel kardeşim. sağlam mı delik mi olması umurunda değil veya. dolayısıyla bundan utanmıyorsun, yemeyelim birbirimizi...sen o çorapla camiye de girersin, misafirliğe de gidersin, kendi evinde zaten çorabı çıkarır, parmak aralarını kurcalarsın bi güzel...

  kimseye bi zararı yok aslında bu gevşekliğinin. sadece sana zararı var. sana olan bakışlar değişir en fazla... "kaç para ulan bi çorap?" edebiyatı yapmasan da yırtık mı değil mi diye kontrol etsen giyerken, yırtıksa da bi zahmet atıversen, yakıversen hatta daha güzel olmaz mı? sahi, "kaç para ulen bi çift çorap??"

  ayrıca söz konusu camiyse eğer, biz ne çoraplar gördük ey sözlük ahalisi...hatta bazen göremedik bile...

  o nedenle yırtık da olsa bir çorap, hiç çoraptan iyidir.

   
 6. sabah uyku sersemliği ile farkedilmeden giyilen çorabın abdest alıncaya kadar farkedilmediği daha sonrasında ise yapacak başka birşey kalmadığı için mecburen katlanılan durum.

  evet belki camide çevresindekilerin dikkatini dağıtacak, onları olumsuz etkileyebilir ama yapacak bişey yok.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam