1 2 3 4 5 6 7 8

çalışanların oturma yasağı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özellikle de kafelerde-cafelerde çok açık şekilde gördüğümüz, bir çalışanın günlük en az 8 saatlik mesai veya fazla çalışma süresinde oturmasının işverenlerce hukuka aykırı şekilde yasaklandığı, sürekli ayakta tutulduğu, insan haklarına tamamen aykırı olan ve eziyet nitelikteki meşum uygulamadır. Çalışanlar işlerini mevzuata göre yapmak zorundadırlar, ama kimsenin kölesi değillerdir; ancak, atlar ayakta dinlenebilirler, gerçekliğini akla getiren önemli konudur. İnanın, bu tür yerlere gittiğimde, çalışanlar için üzülmekten kendimi alamıyorum.

   
 2. özel sektör şartları.fabrikalarda da çok az dinlenme süreleri var.iş,para beğenmeyen memurlar ibret almalı.zaten bir kişi memur olmadan özel sektörde çalışmalı ki işinin parasının kıymetini bilsin.

   
 3. Dünyanın her yerinde olan durum.

  Aklıma yumurcakin sahnesi geldi basacam parayı vuracam kırbacı..

   
 4. genellikle marketlerde dikkatimi çeken durum...kasiyerler bile oturmuyor insaf ya...

  a101, bim, şok gibi marketlerde kasiyer bulmak bile başarı neymiş efendim boş durulmayacakmış kasiyerler durmadan raf düzenliyor...kasiyerler bizi değil biz kasiyerleri bekliyoruz...

   
 5. Modern çağın kölelik uygulaması.. 3 kuruş asgari ücrete zam gelmemesi için kendini parçalayan lüks manyağı patronların çalışanlarına reva gördüğü muamele..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.