1 2 3 4 5 6 7 8

Bordo klavyeli

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bir internet fenomeni.

  Vatanı kurtarma adına interneti Sınırlıysa son kilobaytına kadar yok sınırsız ise adil kullanım kotasına kadar kullanmaktan çekinmeyen ergen Tayfa.

  Fiber Optik hattı ile 10 saniyede ırak ve suriye'ye girip Dakikada 100-150 kelime atan klavyesi oraları örgütlerden, teröristlerden temizleyen internet devriyesi.

  Elinden sürekli Vuralım, kıralım, Dökelim, girelim, alalım, verelim, gelsinler, görsünler, dönsünler, sönsünler gibi kelimelerle oluşturulmuş cümleler dökülen Siber general.

   
 2. çoğu basit komutlarla çalışmakta olan, vatan, memleket, düşman, terörist, vb. gibi bir kaç kelimeden başkasını bilmeyen ergen ve ergen irilerini (zeka yaşı olarak) ifade eden başlık.

  bunların nerede yaşadıkları bilinmemekle beraber, sadece sürü psikolojisiyle üç-beşinin bir araya gelmesiyle sesleri çıkmaya başlar. birbirlerini gazlayarak yaşam enerjisi bulabilirler.

  haklarında söylenecek çok şey vardır ama, yorulmaya gerek yoktur. çünkü siz ne derseniz deyin, ne kadar mantıklı konuşursanız konuşun, sonuç kendinizi yormaktan öteye gidemeyecektir. zira sizi anlayacak akli melekelerden yoksundurlar. ha, bir de vatan haini olursunuz durduk yere...

  merak ediyorum da pek takip edemedim; bu artan terör olaylarına karşı doğu ve güneydoğuda görev yapacak, yetiştirilmek üzere özel harekatçılar falan alınacaktı. buralara başvuru sayısı ne durumda acep? öyle az buz da değil, pek çok bordo klavyeliyi hayalleriyle buluşturacak kadar kontenjan ayrılmıştı. kaç tanesi başvurdu acaba? kırk yılda bir ayaklarına gelecek bu fırsatı kaçı değerlendirdi ki? bunların para falan da istemeyeni bile vardı üstelik. oysa devlet üzerine para bile veriyo valla.

   
  (Bkz: klavye delikanlısı)
 3. klavye delikanlılarının kendi arasında bir kaç türe ayrıldığını şuan itibariyle öğrendiğim, kendilerini bir asker gibi düşünüp, nasıl hareket etmeleri gerektiğini, savaş taktiklerini anlattıkları kişilerden oluşan gruba verilen ad.

  buna ters olarak siyah renkli klavye kullanmaktan sıkılan kişilerin seçtiği renk olma olasılığı da var olan durum.

   
 4. gerçek bir patlama duyunca kaçacak delik arayacak insanların sanal ortamda kahramanlık taslayanlarına söylenen yakıştırma

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.