1 2 3 4 5 6 7 8

Bir yazar seçmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir yazardansa, farklı görüşteki yazarların hayata bakış açılarını, üsluplarını incelemenin daha faydalı olacağını düşündüğüm başlıktır.

  tıpkı farklı gazeteleri, farklı internet sitelerini, farklı haber kanallarını takip etmek gibi yazarın da farklı türlerinin okunmasını desteklediğim başlık.

   
 2. bir yazarın bütün eserlerini okumanın faydali olabileceğini düşündüren başlıktır.

  ama tek kişiye kanalize olmak yerine farklı yazarların penceresinden bakmaya çalışmak ve faydalanmak vizyon sahibi olabilmek için daha mantıklı olabilir.

   
 3. bir yazara yönelip bütün kitaplarını okuma durumudur.

  beğenilen yazarın bütün kitaplarının okunmasında bir zarar yoktur zannımca fakat sadece bir yazara odaklanmak kendini ve olaylara, topluma bakış açını geliştirmek adına çok da sağlıklı olmayabilir.

   
 4. kişinin düşünce yapısına, dünya görüşüne uygun olan bir yazarı sürekli takip etmesi, kitaplarını okuması durumu.

  yalnız tek yazar olayı onaylamadığım bir durum, tek yazar demek çoğu olaylara tek pencereden bakmaktır, bu yüzden fikrine,görüşüne aykırı kişileri de okumakta yarar vardır.

   
 5. şimdilik sadece sözlük yazarları ile sınırlı kıldığım eylem. özellikle gözüme kestirdiğim güzide bir yazarın bütün entrylerini her gün muhakkak okuyorum.

   
 6. türk edebiyatında Yusuf atılgan tarzının devamı niteliğinde eserler veren, varoluş çizgisinde yazan, postmodernizmi türk edebiyatına sokup okurlara bambaşka tatlar sunan selimciğim ışık ve turgutçuğum Özben'in babaları oğuzcuğum atay...

   
 7. "İş bankası yayınları...

  Hasan Ali Yücel."

  Diğer yazarları dışlamaktır bazen de.

   
 8. yılmaz özdilciler ya da fesli kadirciler vs vs gibi gruplaşmaya yol açabilecek eylem.

   
 9. çok da tasvip etmediğim hareket.

  tek bir yazarın kitaplarını okuyunca görüşler tek oluyor ve olayların diğer yönlerini göremiyorsun. her kitaptan okunmalı, rahatsız olduysan küfür bile edebilirsin, bağırabilirsin ama sakinleşince mantıklı gelir ya da o kitabı yakarsın.

   
  (Bkz: kitap)
 10. Seni seçtim Pikaçu dedirten başlıktır.

   
  (Bkz: Akademikbaytar)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.