1 2 3 4 5 6 7 8

bir insanın arkasından konuşmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. diğer anlamı dedikodudur. gıybettir. çekememezliktir. kişinin işinde, sözünde, dininde, dünyasında, hatta elbisesinde, evinde, hayvanında bulunan bir kusur, arkasından söylendiği zaman, bunu işitince üzülürse, gıybet olur. Genellikle boş vakti olan insanlar bu eylemi yaparlar. başarılı yürekli insanların arkasından konuşulur, yüzüne karşı cesareti olamayanlar arkadan konuşur. iyi bir şey değil çünkü sonradan "karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu" durumuna düşersin.

   
  (Bkz: gıybet etmek)(Bkz: gıybet)(Bkz: dedikodu)(Bkz: dedikodu kazanı)
 2. bir kişinin başka birinin yüzüne söyleyemeye cesaret edemediği sözleri söyleme şeklidir. bunu yapan kişinin ikili ilişkileri gelişmemiştir ya da yeterli cesareti yoktur.

   
 3. Genellikle bu durum size karşı iyi olup, aranızda oluşabilecek bir sorunda bunu sizle konuşup halletmek yerine başkasına açıp ikili ilişkilerin sarsılmasına neden olacak bir davranıştır.

   
 4. yüz yüze gelme konusunda cesareti olmayan ve o an o ortamda olmayan şahıs hakkında, konuşma hakkını kendinde gördüğüne inandığı davranış.

  sizin yanınızda başka biri hakkında konuşan insan, emin olun o başkası yanında da sizden konuşur. uzaklaşın hemen..

   
 5. konuşulan kişinin daha önde olduğu anlamına gelir.

   
 6. Aciz kişiliğin göstergesidir.

  Kişinin yüzüne söylenmeyen şeylerin kritigini başkalarıyla yapmaktır.

   
 7. kişilik bozukluğudur

   
 8. Korkak insanların tercih ettiği bir yoldur.

  Bir insan neden konuşur ki birinin arkasından git yüzüne söyle yada ebediyen susmali.

   
 9. Baska biri tarafindan uyarildiginda eylemi gerceklestiren kisi tatafindan "burda olsa yüzüne de söylerim" klisesiyle kendini savundugu herkesin her ortamda ayiplayip zevkle yaptigi dedikodu türüdür. Biyik alti gülücük

   
 10. Ciğersizlik.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam