1 2 3 4 5 6 7 8

bir araba,bir ev uğruna yıllarımı harcamak istemiyorum

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  kocaelinin darıca ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki bir gencin intihar etmesinden önceki notunun başlığı.

   
 2. üzücü bir intihar notu.

  ha intiharın neresi güzel denebilir ama hayatın acı gerçekleri karşılığında gencecik bir gencin hayatına kıyması. bu yük ile milyonlar yaşamaya çalışıyor. kazanılanlar belli, gidenler çok sert ve elinde kalan koca bir hiç. ömür sermayesi bir araba bir ev uğruna harcanıyor bu ülkede.

   
 3. Eyvah, eyvah

   
 4. geleceğini karamsar gören bir gencin son sözleridir. yazık çok üzücü bir olay...

   
 5. maalesef ülkemiz ekonomisinin getirdiği son durum. İşsizliğin getirdiği bunalım maalesef. geleceği olan gençleri ümitsiz duruma düşürmemeliyiz. Yollara, köprülere, pay arttıkça vatandaşın gelir düzeyi azaldı, haliyle düşük ve orta gelirlerin alım gücü düştü. Çift maaş bile artık ailelere yetmez oldu. Burada işsiz gençler ordusu çıkıyor. Devletimiz covid-19 belasıyla uğraşıyor her ülke gibi. Ama sıkı tedbirlerin alma zamanı da geldi de geçiyor. Bu tedbirler alınırken gençlerimizi de düşünmeliyiz. Evet biraz ümitsizlik tablosu çıkardım ama maalesef böyle.

  Allah rahmet eylesin.

   
 6. iman ve itikadi açıdan eksik olan bir gencin son yazdıkları

  iman ve itikadı tam olarak öğretmezseniz gençler ve toplum hayatı sadece maddiyat üzerine yorumlar ve netice de maddiyatı gereksiz ve boş olarak görenlerde bu tarz hareketlere girişebilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.