1 2 3 4 5 6 7 8

bim mağazalarının cuma namazı vakti kapalı olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. desteklediğim bir uygulamadır çünkü islam dinine göre cuma namazı vaktinde alışveriş yapmak haramdır.

   
 2. bimin doğru yaptığı ender şeylerdendir. elamanlarının namaza gitmesine de izin veriyorsa durum daha mükemmel olacak

   
 3. tercihlerine saygı duyulması gereken bir durumdur.

   
 4. bir islam ülkesinde uygulanan nadide uygulamalardan biri

   
 5. bim'in diğer islami marketleri kapitalizmle imtahana zorladığı durum.

   
 6. Bim Camekan notu : ' cuma'ya gittik geleceğiz '. müslüman bir ülkede olması gereken bir uygulama.

   
 7. bana garip gelen bir uygulamadır, din temalı mağazacılık.. bildiğim kadarıyla her mağazasında yeterince bayan elemanı varken cuma vakti mağaza kapatmak da neyin nesi diye sorduran durumdur..

   
 8. müslüman bir ülkede yaşadığımıza ve cuma namazı farz olduğuna göre, herkesin bu saatlerde cumada olmasına inanan, bu saatte yapılan alışverişlerin kendi firmasına bir yarar sağlamayacağına inanan firmanın uygulaması.

   
 9. bim'in yaptığı doğru bir uygulama.

  cuma vaktinde alışveriş yapmanın doğru olmadığı biliyoruz ve bilmemizde gerekiyor. bizimde hassas olmamız gerekiyor aslında bu konuda. yaşadığım şehirde bim dışında bir çok işyeri de kapatıyor kepenlerini o saatlerde.

   
 10. Öyle müşteriye böyle hizmet uygulaması.

  Para her dini yener sözünün somut hali. Adamlar uyanık tabi. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar. İki tane "laikçi" gelmeyiverir ama onlarca dini bütün müslüman sırf saçma bir şeriat kuralını uyguluyor diye bim'den alışveriş eder. Satılan sahte balları da alır, kanatlı, tek tırnaklı içeren sucuğu da, mısır şurubundan geberen tatlıyı da... bim de enayiler nasılsa alıyor, rappim verdikçe veriyor diyerek parasını faize koyar, gecelik repo yapar, tahvil satın alır.

  Günümüzde müslümanlık yaptığın işi kılıfına uydurmaktan ibaret olduğu için, haramı helali de kendince yorumlamanın mahsuru yoktur. Hatta enayi mıdır faiz gelirinden mahrum kalacak kadar? Zaten kendisi yemese, devlet faizle çalışıyor bir kere. Koskoca bim falan ama, devletten de zengin değil ya sonuçta. Hem Enflasyon da var zaten. Paranın değerini korumak neden yanlış olsun? Allah enflasyonun ne olduğunu bilmediği için kutsal kitabında ondan bahsetmemiş olabilir. Olsun, şartlara uyum sağlamaya cevaz var sonuçta. Ne de olsa islam kolaylık dinidir. Hem o kadar istihdam yaratıyorlar. Tövbe, yaratmak allaha azze ve celle mahsus. Onlarınki vesile olmak. Hem bakın cuma namazı vaktinde de alışveriş haram olduğundan dükkânlarımızı kapatıyoruz. Dinimizin emir ve yasaklarına o derece saygılıyız. Faizi falan lafa karıştırıp da münafıklık yapmayın. Söyletmeyin işte.

  A101 den de aynı hareket gelmezse darılırız. İmanımızı yalnız allah azze ve bilmem ne sınar. Ona göre.

  "Yakarız bu gezegeni, yakarız!!"

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.