1 2 3 4 5 6 7 8

ben amerikadayken

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ziya'nın şahane repliklerinden biridir. devamında öğrendiğimiz kadarıyla; farah bir partide buna asılmış ama ziya ona yüz vermemiştir. aslan ziya.

   
 2. amerika'da uzun yıllar yaşamış ve bunu her ortamda dile getirmekten çekinmeyen kişi cümlesidir. bu tecrübeyi kendini övmek için kullanır ve görmüş geçirmiş imajı çizmeye çalışır.

   
 3. ülkemizde Amerika'da bir kere çok kısa süre bulunmuş kişilerin hava atmak amacıyla kullandığı en kalitesiz cümle başlangıçlarından biridir. genellikle bu sözü söylerken Amerika kelimesinde ağız öyle yamultulur ki orijinal Amerikalı birinin bu kelimeyi bu şekilde ağzıyla telaffuz etme şansı yoktur.

  bazen de Amerika'daki bir anısını anlatmak isteyen kişilerin kafaya alınmasına sebep olur ister istemez.

   
 4. bazı insanların laf aralarında kendilerini övmek veya parlatmak maksatlı söyledikleri her sözü içine alan güzel bir ifade.

  sözlükte de bir takım yazarların içinde bulundukları durumdur bir nevi. entry arasında yedirirler kendileriyle ilgili detayları. gülümsetir...

   
 5. aslan ziya'nın harika repliği.

   
 6. hemen hemen herkesin aklına ilk olarak aynı şey gelen ifade.

   
  (Bkz: ziyaaa)
 7. şener şen'nin ziya karakterinden unutulmayan bir replik

   
 8. iki üniversitede iki farklı hocamın konuya vereceği örnekten daha gereksiz, ama bi o kadar aslında dikkatleri "ben amerikaya gittim, ne haltettiğim çok önemli değil" mesajı verdiren cümle hönkürüğü

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam