1 2 3 4 5 6 7 8

bayram ikramiyesinin bütçe dengesini bozması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yenişafak Gazetesi köşe yazarlarından Ahmet Ünlü bugünkü yazısında geçen bir ifadedir.

  ben demiyorum yani.. Bunu da söylerken muhalefet yaptırdı diyor aynen aktaıyorum

  "...Hükümet ne zaman muhalefetin önerilerini yapmaya kalktıysa başı sıkıntıya girmiştir. 3600 ek gösterge ve emeklilere ödenen bayram ikramiyesi bunlardan ikisidir. Nitekim 3600 ek gösterge çıkmaza girmiş, bayram ikramiyesi de bütçe dengelerini bozmuştur. Bunun içindir ki sorumsuzluğu tescillenmiş bir muhalefetin ülke yönetiminde nasıl bir performans sergileyeceği de büyük bir soru işaretidir..."

   
 2. bu ülkede saraylara milletvekillerine ve ne işe yaradığı belli olmayan bir sürü bürokrata trilyonlarca lira öderken bu bütçenin dengesi bozulmuyor, ama iki kuruş maaşa geçim derdinde olan vatandaşa; yılda bir kez verdiğin bayram ikramiyesi bozuyor öyle mi dedirten açıklama

  emperyalizmin hiç bir aşamasında halk düşünülmez, üsttekiler ve alttakiler diye ayrılan sınıfta hep üsttekiler rahat yaşar ve alttakiler de onları çok daha iyi yaşatmak için daha fazla çalışmak zorunda kalır.

   
 3. Emeklilere bayram ikramiyesi vermek bütceyi bozar ama geçmedigimiz köprü ve tünellere, kullanmadıgımız havalimanı ve otoyollara garanti kazanç garantisi verip ,maliyetinin 5 katına yandaşlara şehir hastanesi yaptırmak bütçeyi bozmaz :-) Allah'a dua edin Kemal Kılıçtaroglu emeklilere ikramiye verecem dedi de hükümet vatandaşa ikrmaiye vermek zorunda kaldı yoksa o paralarda Mehmet Cengiz , Limak ve Kalyoncu insaata gidecekti. not : Eski akp liyim

   
 4. halkın halinden ya da yapılan gereksiz yardımları görmeyen, tabiri caiz ise atı arabası, katı olan kişilere 1000 liralık sosyal destek dağıtılırken, yıkılmayan bütçe; emeklilere gelince bütçeye zarar veriyor. onuda vermeyin, alın alın, zaten halk neyi hak ediyor ki bu ülkede. meclis lokantasında maliyeti yedi liralık çorbayı iki liraya içen ya da eti maliyetinden daha ucuza yemeye devam eden vekiller bütçeye zarar vermezken, bir dönem vekillik yapıp, ölene kadar emekli maaşı alanlar bütçeye zarar vermezken, yılda iki kez verilen bayram ikramiyesi bütçe dengesini alt üst ediyor. allah'tan dini bayramlarda veriliyor, en güzeli de iki bayram olması. hadi ramazan ve kurbandan başka dini bayramlarda olsaydı ne olurdu. bütçe kevgire dönerdi galiba. milli bayramlarımız var birde bizim, onlarda verilseydi, bu köşe yazarına göre bütçe namına bir şey kalmazdı.

  yazıklar olsun, hemde duble yazıklar olsun. bir günde halkın, ezilenin yanında olan birileri olsun, güçlüyü ya da iktidarı öven, övmek için çabalayanlar olmasın.

  emeklinin halinden anlamayan köşe yazarı beyanı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.