1 2 3 4 5 6 7 8

aziz mahmut hüdayi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kabrini ziyaret edenlere duası olan bir Allah dostu..

   
 2. üsküdar merkezde bir mahalledir salacak ile mimarsinanın arasında kalır.

   
 3. bursa'nın büyük alimlerinden muhyiddin üftade'nin öğrencisidir. üftade'nin şartı üzerine bursa kadılığını bırakmış ve bursa sokaklarında sırtında kadılık cübbesiyle ciğer satmıştır.

   
 4. bugün ziyaret etmeyi düşündüğüm, kendisini sağlığında ziyaret edenlere , vefatındada kabrine gelip fatiha okuyanlara hususi duası olan büyük evliyadır.

   
 5. An itibari ile bulundugum mekandir. Avlusunda sicaktan mayismis bir cok kedi vardir. Bitanesi ile selfie cekindim .

  Üsküdarin huzuru olan mekandir.

   
 6. belkide tgrt dizileri sayesinde tanıdığım, ruh dünyamı en çok etkileyen,en sevdiğim Allah dostlarındandır,bursada kadı iken üftade hazretlerinin irşad ettiği alimdir,kabrimize bir kez gelip fatiha okuyanlar bizim yolumuzda olanlardır,bizim yolumuzda olanların ölümleri denizde olmasın,ahir ömürlerinde fakirlik görmesinler,öleceklerini bilsinler ve haber versinler,imanları kurtrmadan gitmesinler şeklinde meşhur duasıyla , 1 ahmed han hazretlerine verdiği ders ve marmarayın üzerine inşa edildiği hüdayi yolu kerameti ile tanınan, kabri üsküdarda olan alim

   
 7. gidilesi yerdir. aziz Mahmud Hüdayî Hazretleri'nin yaptığı ve herkes tarafından bilenen duası vardır.

  bilmeyenler için yazayım

  "Ya Rabbi! Kıyamete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere türbemize gelip ruhumuza Fatiha okuyanlar bizimdir Bize mensub olanlar, denizde boğulmasınlar; ahir ömürlerinde fakirlik görmesinler; imanlarını kurtarmadıkça ölmesinler; öleceklerini bilsinler ve haber versinler ve de ölümleri denizde boğularak olmasın!.." diye dua eyledi.

   
 8.  
  (Bkz: allah rahmet eylesin)(Bkz: allah razı olsun)
 9. Hüdayi Yolu

   
 10. masum varlıkların cami içindeki yaşantılarını ve kedi dostu zarif insan imam Mustafa Bey'in kucağında bu canlarla birlikte fotoğraflarını gördükten sonra sıklıkla ziyaret ettiğim camiye ismi verilen dini değerdir.

  aziz mahmut hüdayi (D:1541, Şereflikoçhisar/ Ö:1628, Üsküdar, İstanbul)

  buyrun:

  İmam Mustafa Bey ve cami cemaatı.

  https://www.youtube.com/watch?v=mF1c21yfwTo

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam