1 2 3 4 5 6 7 8

ateistler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ateistin çoğuludur. Kainatta bir tek yaratıcının varlığını inkar ederler. Oysa bir olan Allah (c.c.)ı inkar ederken yüzlerce ve binlerce sebebe yaratıcı vasfı isnat eserler. Sürekli bir şekilde islama ve ona ait olan değerlere hakaret etmeyi maharet zannederler. Başta evrenin ve canlılığın başlangıcı olmak üzere hiçbir temel meseleye açıklama getiremezler. Haşa şuurlu ve sonsuz kudret sahibi Allah yaratmamıştır ama akılsız, cansız, şuursuz doğa, tabiat, güneş, hava, aminoasit, ot, bot canlılığı meydana getirmiştir.

   
 2. Yaklasik 4300 din ve 5000 civari tanrı nin varligini reddeden insanlardir. Teistler ise 4299 din ve 4999 tanriyi reddeder.

   
 3. Sürekli bir şeyleri açıklamak zorunda bırakılan topluluk.

   
 4. ateyizler bunu da açıklasın madem diyerekten sanal camiada en çok sual eylenen topluluktur.

  hoş, onlar da bir işaret fişeği beklermiş gibi diyalektik vesilelerini kaçırmamalarıyla ünlüdürler.

   
 5. Kutsal kitapları okuyup reddeden insanlar ve de kutsal kitapları okumayıp inanan insanlar tarafından da sevilmeyen insanlar.

   
 6.  
  (Bkz: Ce ha pe)(Bkz: laikçi)
 7. ateist başlığında #15b2 dediğimiz kişiler.

  çoğu yaratıcının var ettiği bir evren yerine neden yaratıcısız bir evreni tercih ettiğini açıklayamaz. yaratıcı ile idol kavramlarını karıştırdıklarını görüyorum. tüm kainati içindekilerle birlikte var eden tek bir yaratıcı vardır. başka inançlarda adının değişik olması kast edilenin farklı olduğu anlamına gelmez. islam inancındak yaratıcı kavramı olan allah'ın ne tür sıfatlara sahip olduğunu bu dinin kutsal kitabı kuran'dan öğrenebilirsiniz. yahudilikteki insanla güreşip yenilen, hristiyanlıktaki çocuk sahibi olan veyahut insan bedenine hulul eden, hinduizmdeki kainattaki her bir iş için görevli ayrı bir tanrı ya da budizmdeki olmayan! tanrı anlayışlarıyla karıştırmamk gerekir.

  aralarında sammiyetle ateist olan bir çoğunu tanımamla beraber büyük çoğunluğu dine inanan ya da inandığını iddia eden kişilerin hümanizme ya da genel etik kurallara sığmayan davranışlarını örnek göstererek ateist/din karşıtı olduklarını ifade ederler. adam hacı ama çalıyor, filan hoca ama karı kız ayağı var sübyancılık yapıyor, dinle yönetilen filan ülkede şöyle şöyle işler dönüyor, inançlılar bilgisiz/eğitimsiz tarzı iddialarla dini alt ettiğini sanmak ancak kendini kandırmaktır. çünkü benzer olumsuz tutum ve davranışları ne yazık ki din karşıtı kişiler ya da ülkeler için de görmekteyiz. ışid'İn yaptıklarını car car anlatıp dini aşağılarken ateist budistlerin (evet budizm ateist bir inançtır çünkü yaratıcı inancı bulunmaz) arakan'daki masum ve mazlum müslümanlara her türlü işkenceyi uygun görmesini görmezden gelmek objektif bir ateist'e yakışmaz. kuran'I yakan ve bunu paylaşan onca ateist videosu internette dolaşıyor, inanç özgürlüğünden anladığı bu olsa gerek! ateizmi resmi devlet ideolojisi olarak belirlemiş kuzey kore veya çin gibi ülkelerin türlü insanlık dışı uygulamalarına da yurdum sözde aydın ateisti gözlerini kapar anca bilmem suudi arabistan bilmem iran diye konuşur da konuşur. dinsiz/ateist oranının en yüksek olduğu fransa ve özellikle isveç gibi ülkelerin tecavüz ve cinsel istismar gibi suçlardaki oranı dünya'da zirveye oynamaktadır. görüldüğü gibi insanlarını davranış veya tutumları ya da devletlerin politikaları herhangi bir inancın doğru olduğu yönünde bize kesin bir delil sunmamaktadır.

  gerçekten bir inancı eleştirecek olan samimi inançlı/inançsız kişileri de o inancın gerçek ve has kaynaklarını baz almaya davet ediyorum.

   
  (Bkz: ateist)
 8. Tarih boyunca kendileri yüzünden hic savaş çıkmamış inanlar.

  Savaşların cogu hep din yüzünden cikmistir

   
 9. Cehalette master yapmış, mürekkep yalamış kimselerdir. Saygı derseniz elbetteki saygılıyız, ama bu onların cehaletine mani değil. Ebu cehil de döneminin sayılı okumuş kimselerindendi ama bu onun cehaletin babası olmasını engelleyemedi. Bugün ateistler ebu cehilin türevleridir. en büyük ilim kendini bilmektir, nefsini bilen rabbini tanır.

   
 10. allah korkusu olmayan topluluktur. aslında ateistler inançları ve dinleri reddederler ama nedense işleri güçleri müslümanlıktır, yok hz muhammedin kaç eşi var yok eşi kaç yaşındaydı, bilmem ne. Sırf görüşümüz doğru olsun diye istediğimizi söylemek doğru değil. mantıklı konuşacağım diye insanların senin gibi düşünmesi için müslümanlıktan çıkmaları için saatlerce düşünüp nasıl yazı yazayım saatlerce düşünenler var.

  son olarak; DUHA-3: Rabbin seni terk etmedi, sana darılmadı da.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam