1 2 3 4 5 6 7 8

Arabeskin Aşık Kadınları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Arabesk'in aşık kadınlarının hüzünlü hayat hikayelerini izlediğinde insanın içi acıyor

   
 2. başlığı görünce aklıma ilk bergen geldi.

  aşık mı aşk mağduru mu bilinmese de tam olarak.

   
 3. Şubat ayında sinema filmini beklediğim acıların aşkın kadını.

   
  (Bkz: bergen)
 4. Gülten Karaböcek :)

   
 5. Esengül bir gün sahnedeyken pavyonda çatışma oluyor. Pavyon sahibi ve bir çalışan öldürülüyor. Esengülden her iki tarafta şahit olmasını ister. Oda şahitlik yapar. Ve trafik kazası adı altında öldürüldüğü söyleniyor. Öldüğünde 25 yaşındaymış. 8 yıllık şöhreti acı bir ölümle sonuçlanıyor.

   
 6. Bergenin hayat hikayesini izleyeceğim. Bildiğim bir hayat hikayesi.

  İkinci kez katiliyle barışırken beni acıların kadını olarak değil mutluluğun eşinin kadını olarak anacaksınız diyor. Ancak Mersin yolu üzerinde eşi tarafından acımasızca öldürülüyor. Annesi mezarına zarar verilmesin diye Demir parmaklıklar yaptırıyor. Yeğeni bu duruma çok üzülüyor ve mezarın bakımsız olduğunu bakımı yapılması için anahtarın verilmesini istiyor. Bu sayede mezarı onarılıyor ve hayranlarına ziyarete açılıyor.

  Aşk mıydı bilinmez yaşadığı.. Ancak yaşadıkları vahşetti.

  Boşandıktan kezzaptan sonra sahneye çıktığı gün bacağından bıçaklanıyor. Bu tesadüf mü yoksa biri tarafından tutulmuş muydu?

  Bergen güçlü bir kadındı bıçaklandığı günün ertesi günü sahneye çıkıp performansını sergiledi.

  Arabesk?in aşık kadınları güçlüydü güçlü oldukları için kabullenilmediler.

   
 7. Yıldız Tezcanı bilir misiniz? İlk kocasından boşanınız gerçek yüzünü görünceye kadar insanların ne denli kötü olabildiklerini bilmiyordu. Düşünün karısından vekalet alıyor. Hem genç hem de aşık bir kadın o yüzden vekaleti veriyor. Yıldız Tezcan söylüyor eşi anlaşmaları yapıp paraları alıyor. Aldığı tüm paralarla kendine ev mal mülk alıyor. Ve şiddet görüyor artık dayanamayıp boşanıyor. Eşinden boşanınca kapının önünde buluyor kendini. Kendine kalacak bir ev buluyor ancak içinde sadece eski bir koltuk. Çalışmak istiyor eski eşi iş teklifi yapanları tehdit ediyor. Yıllarca maddi anlamda sıkıntılar yaşıyor.

  Şöyle diyor kendisi ben kötülüğün ne olduğunu bilmezdim ama öyle kötülükler gördüm ki artık her şeyin kötü olduğuna inanabilirim. Bir hayal kırıklığı bir ömrü nasıl etkiliyor oysaki

   
 8. Esengül ile Adnan Şenses bir aşk yaşıyorlar. Ayrılmalarına yakın bir dönemde Adnan Şenses bir röportaj veriyor ve orada Esengül için Kahveye gider zurnaya, hamama gider kurnaya aşık olur. Ne tesadüftürki Adnan Şenses de o dönemde çok çapkınlık yapan ve bir çok ilişkisi olan biridir. Ancak o cümle Esengül için yergi ifade eden cümle olarak kaldı. Çünkü Esengül bir kadındı. Erkek çapkın olunca çapkın adam; kadın çapkın olunca kötü kadın olarak anılırdı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.