1 2 3 4 5 6 7 8

ankapark'ın kapatılması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  ankara eski büyükşehir belediye başkanı melih gökçek tarafından 750 milyon dolar tarafından yapılan ankaparkın, beklenen rağbeti görmemesi sebebiyle kapatılması olayı.

   
 2. getti bizim dinazorlar

  batık bir projenin sonudur

   
 3. büyük umutlarla açılan, yaklaşık on milyon kadar turist çekeceğine inanılan ankara'da eski belediye başkanı melih gökçek tarafından büyük maliyetlerle yapılan ankapark'ın gelip gideni olmamıştır. içinde oyuncak dinozorlar vardı. gençlik parkındaki gibi eğlenceli oyuncaklar vardı. ama şehir merkezine uzaktı. giriş ücretleri başta yüksekti. zamanla düşürülmesine rağmen kimse gelmeyince de çalışan işçilerin paraları ödenemedi ve 100 kadar işçi orayı bırakıp terketmiştir. şu anda parkın başını sadece bir tane bekçi beklemektedir. bu kadar önleme rağmen gelen olmayınca ankapark'ın kapısına kilit vurulmuş ve ziyarete kapatılmıştır. yapımında harcanılan yığınla para da çöpe gitmiş sayılmaktadır.

   
 4.  
  (Bkz: tüyü bitmemiş yetim hakkı)
 5. Kapama, yıkma, bozma, talan, yağma... gibi kelime grupları akla doğrudan malum partiyi getireceğinden, başlık da akıllara doğrudan CHP'yi getirmiştir. Bu kelime grubuna bir de "temel atmama" töreni de dahil oldu ki evlere şenlik.

  Ne olsa açma, inşa etme, yapma, birleştirme, toparlama... gibi kelime grupları Ak Parti'yi değil de CHP'yi çağrıştırsaydı?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.